Новий подих для наукової бібліотеки Херсонського держуніверситету

бібліотека, ХДУ, відкриття
Сьогодні, 15 грудня у Херсонському державному університеті відбулася визначна довгоочікувана подія – урочисте відкриття надсучасної зали-конструктору у Науковій бібліотеці вишу.

Нібито вчора молодь навчалася й працювала в старій читальній залі. А сьогодні – це оновлений̆ інформаційний простір, оснащений проектором, великою конференц-зоною, відкидними кріслами, зручними пуфами та навіть каміном.

Читальна зала вишу змінилася не тільки зовні, але і її концепція. Відтепер кожен охочий зможе використовувати її потенціал по-своєму.

«Філософія нашого університету дуже проста: ми – корпорація по обслуговуванню освітніх інтересів студентів. Повинні йти шляхом створення відповідного середовища, в якому молоді дійсно буде комфортно, і вони зможуть себе капіталізувати», – зазначив на урочистому відкритті ректор ХДУ Олександр Співаковський. - «Хтось закриває бібліотеки, а ми розуміємо – не варто цього робити. Бібліотекам потрібно дати новий подих», – наголосив ректор.

За словами Олександра Володимировича, концепція побудови – від історії до сучасності – архівний фонд і сучасні технології: «Наша мета, аби студенти сказали: Херсонський державний університет – це другий дім. І навіть якщо закінчилися заняття, їм хотілося залишатися тут. Це місце, де молодь буде проводити 24/7/365», – переконаний Олександр Співаковський.

Директорка Наукової бібліотеки ХДУ Нателла Арустамова зазначила: «Саме синергія класичних традицій та інноваційних технологій – формула нашого успіху. Бібліотека – серце університету, і зараз воно б’ється по-новому. Хоча нам, як і університету, 103 роки», – наголосила директорка.

За її словами, мета проєкту – створити домашній затишок і атмосферу, що надихає: «Я сподіваюся, що у цих стінах зростатиме не одне покоління людей, які змінять світ на краще».

Також Нателла Артемівна представила присутнім дуже цікаву презентацію – архівні фото минулих років і фото сьогодення. Саме завдяки цим кадрам гості мали можливість порівняти: як було і як стало!

Перлина нового простору Наукової бібліотеки – фонд цінних та рідкісних видань. Працівники бібліотеки виконали колосальну роботу, відокремивши історичні видання довоєнних часів, за якими навчалися ще перші студенти Юр'ївського вчительського інституту. Найстаріша книга датується 1828 роком, привезена одним із тодішніх студентів.

У відокремленому просторі підтримується окремий температурний режим. Вхід туди доступний, але тільки у супроводі співробітників Наукової бібліотеки. Зала-конструктор чітко показує зв’язок поколінь та перехід від минулого у сьогодення. Адже той, хто не пам’ятає історії, той не має майбутнього.

Прес-центр ХДУ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів