Генічеські посадовці хочуть створити лише 9 старостинських округів

округи, Генічеськ, старости
Таку адміністративно-територіальну реорганізацію намітили у новообраній Генічеській міськраді на другому пленарному засіданні другої сесії у вівторок, 15 грудня.

Всі сільські і селищні ради колишнього Генічеського району планують приєднати до Генічеської міської ради, а замість них створити лише 9 старостинських округів, які об’єднають по кілька колишніх місцевих рад.

Про це повідомляє “Новий Візит” з посиланням на порядок денний, що був розданий депутатам на першому пленарному засіданні. До речі, на офіційному сайті його ще нема.

Отже в порядку денному стоять питання про затвердження старост. Все би нічого, але в міськраді збираються призначити лише 9 старост на весь колишній Генічеський район. Тільки в Стрілковому по незрозумілому принципу буде свій староста на одне село.

Якщо дійсно в такому вигляді винесуть питання на друге пленарне засідання сесії, рішення вбачається спірним та може викликати невдоволення серед сільського населення. Адже, на початку реформи децентралізації обіцяли, що влада стане ближчою до людей і старости будуть чи не в кожному селі.

А насправді виходить, що спочатку сільське населення позбавили право обрати собі владу на місцях, а тепер у Генічеській територіальній громаді планують укрупнення, зробивши менше половини старостинських округів, ніж було сільських і селищних рад.

Проект рішення Генічеської міської ради щодо затвердження старостинських округів та призначення старост прокоментував голова Генічеської районної ради попереднього скликання Андрій Євстратов:

- Повне безглуздя! Те страшне, про що ми говорили жителям сіл почало реалізовуватись. Це перший крок по знищенню сіл у нашій громаді. Таке враження, що автор чи автори цих ідей зовсім з'їхали з глузду та нічого не розуміють у місцевому самоврядуванні.

Схаменіться! Олександре Васильовичу (голова ОТГ Тулупов – ред.), це точно те, що Ви і партія ОПЗЖ обіцяли людям перед виборами? Невже Ви вважаєте, що це розвиток і з ліквідації села треба починати свою каденцію?

А що завтра? Закриття сільських шкіл, дитячих садків, комунальних підприємств? Надія тільки на мудрість депутатського корпусу, який може зупинити це непорозуміння і не затвердить цей проект рішення, - сподівається Андрій ЄВСТРАТОВ.
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон