У Херсоні цінують свою історію та міжнародні зв'язки

Колихаєв, історія, дошка, Посол

Сьогодні, 12 грудня відбулася офіційна зустріч міського голови Херсона Ігоря Колихаєва з Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа.

Міський голова та повноважний посол разом відкрили меморіальну дошку для збереження історичної пам’яті про Консульську агенцію Королівства Італія у Херсонській дитячо-юнацькій спортивній школі з шахів та шашок (вул. Соборна, 18).

Меморіальна дошка відкрита на честь віце-консула Італійської республіки Анжело Анатра, який жив і працював в місті на початку ХХ століття до 1919 року.

Довідково: Сицилійський рід Анатра перевели в причорноморські міста Російської Імперії в кінці ХІХ століття. Представники роду прийняли російське підданство, займалися підприємницькою і громадської діяльністю, дипломатичною роботою і заслужили велику повагу в суспільстві.


В основному Анатра вели бізнес в сфері морських перевезень - експортували зерно з Росії в Європу. До початку Першої світової війни у ​​роду Анатра налічувалося дванадцять судів. Також Анатра розвивали авіацію: в 1913 році відкрили авіазавод в Сімферополі. Пізніше побудували в Херсоні авіазавод і аеродром (на місці нишешнего старого аеродрому (пустиря) на Таврійському), де під час війни випускали літаки «Фарман-XVI» на військове замовлення. Племінник Анжело Анатра, який проживав в Одесі банкір Артур Анатра, на гроші сім'ї в 1908 році заснував перший в Херсонській губернії аероклуб, видавав журнал «Зоря авіації». Літаки Анатра здійснювали регулярні поштові авіаперевезення на лінії Одеса-Миколаїв-Херсон.

Анжело Анатра займався в Херсоні громадською діяльністю, неодноразово обирався гласним міської думи, розвивав вітрильний спорт, увійшов до ініціативної групи засновників Херсонського яхт-клубу. Належний йому колісний пароплав «Уніон» пасажиромісткістю 300 чоловік обслуговував всі заходи яхт-клубу, включаючи виїзди на природу.

Поїхав Анатра з Херсона на Сицилію в 1919 році.

Відео Вадим МУСІЙКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон