Експозиція до 80-х роковин примусового переселення етнічних німців з України відкрилася у Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Автори цих робіт – етнічні німці.
На картинах – останній день з родиною, депортація та переслідування. Це серія робіт, на яких зображено хід подій. Загалом в експозиції представлено 10 полотен чотирьох українських художників німецького походження, - розказує організатор виставки та голова Миколаївського обласного центру німецької культури Дмитро Цегельний:

"Етнічні німці не могли обійти у своїй творчості таку тему, як депортація. На картинах намальовані емоційні сцени. Написані вони професійно. Я вважаю, це значний внесок у мистецтво. Ці художники - етнічні німці через живопис показали трагізм депортації.
Живопис – це такий вид мистецтва, який не потребує знання німецької мови та перекладу. Це спільні емоції, це спільне людське горе. Не має різниці, чи то німці, чи то люди іншої національності, депортація торкнулася усієї держави і всіх людей. Це велика трагічна сторінка у житті людства"…
За матеріалами Суспільне. Херсон