В колоніях Херсонщини за 3 роки на 27% знизилася смертність від туберкульозу

З 2010 по 2013 рік спостерігається зменшення кількості хворих на туберкульоз у двох міжобласних спеціалізованих туберкульозних лікарнях (ХВК №61, ГВК №7) на 19%.

Якщо, наприклад, у 2010 році у зазначених виправних колоніях відбували покарання 1043 особи, то на сьогоднішній день – 845 засуджених (у 2007 році - 1362 особи).

Протягом 2013 року установи області були повністю забезпечені необхідним переліком протитуберкульозних препаратів 1 та 2 ряду та лікарськими засобами для лікування супутньої патології. Так, у 2013 році з департаменту забезпечення діяльності ДПтСУ було отримано лікарських та дезінфекційних засобів, а також виробів медичного призначення на суму 9млн. 972тис. грн. Надійшло коштів для закупівлі медичних препаратів, лабораторних реактивів та виробів медичного призначення на суму 1млн. 270тис. грн.

Також, туберкульозні лікарні на протязі 2013 року отримали кошти на придбання медикаментів та витратних матеріалів на суму по 343 тис. грн. кожна установа, які були використані безпосередньо за призначенням.

Окрім цього, в лікувальних закладах Голопристанської ВК(№7) та Херсонської ВК(№61) забезпечено окреме тримання хворих на туберкульоз в залежності від бактеріовиділення та стійкості МБТ до протитуберкульозних препаратів.

Слід зазначити, що з 2010 по 2013 рік спостерігається зменшення кількості померлих по всім установам на 27%.

Як повідомляє прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області, між Департаментом охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації та управлінням Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області підписано спільний робочий план по виконанню обласної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки.

Медична допомога засудженим хворим на туберкульоз, які відбувають покарання в пенітенціарних установах Херсонської області надається міжобласними спеціалізованими туберкульозними лікарнями (Херсонська ВК №61 та Голопристанська ВК №7), міжобласною багатопрофільною лікарнею при Дар'ївській ВК № 10 та медичними частинами ВК№10, 90, 105, ХСІ. Всі ці заклади спрямовані на надання кваліфікованої медичної допомоги засудженим, та особам взятим під варту (останні у разі потреби госпіталізуються в територіальні заклади МОЗ України). Лікарні та медичні частини забезпеченні необхідним обладнанням та лікарськими засобами, для надання спеціалізованої медичної допомоги засудженим та особам взятим під варту. В установах області працюють висококваліфіковані фахівці, які надають якісну медичну допомогу.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів