"Холодовий ланцюг" для Херсонщини

Херсонщина, проект, ланцюг
Так називається гуманітарний проект, який запроваджують на Херсонщині щоб оновити холодильне обладнання лікарень області. Проект реалізується він за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

У Херсонській обласній дитячій лікарні встановили 6 сучасних холодильників для зберігання вакцин та сироваток, 15 реєстраторів температури, 3 спеціальних сумки для транспортування імунобіологічних препаратів.

"Майже у всіх лікувальних закладах, ми не виняток, використовувались побутові холодильники і це не відповідає сучасним вимогам. У побутових холодильниках різна температура на різних полицях, в різних частинах холодильного обладнання і тому деякі можуть замерзати, розмерзатися плюс перепади електроенергії.

Все що може ставатися, з цього можуть виникати різні побічні реакції. Цей проєкт дасть змогу зберігати імунобіологічні матеріали в правильних відповідно до сучасних вимог", - розповіла директорка Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Інна Холодняк.

Директор Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Дмитро Самофалов розповів, що проєкт покликаний підвищити якість вакцинації: "Якісна вакцинація, це якість життя пацієнтів, це зниження кількості захворювань, з одного боку. З іншого боку, це обласна лікарня, яка надає допомогу також в екстрених випадках, таких як укуси собаки, тобто ризики підозра на сказ, таких як забрудненні рани, правець і таке інше. Тому екстрена вакцинація, це дуже важливо і дуже серйозна частина роботи для обласної дитячої лікарні і тому зберігання і транспортування екстрених вакцин, це дуже важливо".

Вакцинація має сприяти профілактиці інфекційних захворювань в Україні, сказав Андрій Білецький, тимчасовий виконувач обов’язків голови Національнї служби здоров’я України: "У наступному році плануємо запровадити індикатори якості стосовно вакцинації, в першу чергу на рівні первинної медичної допомоги. Для того, щоб охоплення профілактичними щепленнями в нашій країні було кращим. Тобто лікар сімейної ланки за те що він охопив щепленнями більше населення отримає більше коштів."

Голова Офісу реформ Херсонської області Максим Савченко розповів, що оновити саме холодильне обладнання у лікарнях вирішили після дослідження проблем медичної галузі в області: "Зараз в області є 468 холодильників, дуже мала частина з них сертифіковані, тобто ми вирішили залучити наших донорів для вирішення цієї проблеми, для того щоб закупити нове обладнання".

Напередодні у дитячій лікарні провели навчання для 15 працівників. Представник фірми, яка виготовляє холодильне обладнання, розповів, як дотримуватись температурного режиму та як використовувати сумки для транспортування вакцин.


Як розказала директорка обласної дитячої лікарні, такі ж холодильники потрібні ще у 2 відділеннях та лабораторіях закладу. Вартість отриманого обладнання – близько 250 тисяч гривень, розповів представник фірми, яка виготовила та встановила холодильники.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон