Сумна звістка з Херсонського держуніверситету

Сумна звістка з Херсонського держуніверситету
Пішов у засвіти професор Святослав Леонтійович Марцинковський, фундатор і беззмінний художній керівник симфонічного оркестру ХДУ – гордості і слави нашого університету, - повідомив ректор ХДУ Олександр Співаковський:

- Не стало Маестро... Людина-легенда, потужна і надзвичайно творча особистість. Святослав Леонтійович стояв у витоків кафедри музичного мистецтва і до останнього був головним генератором нових творчих ідей і проектів.

Більше двадцяти років тому Маестро переїхав до Херсона на запрошення керівництва вишу, і з того часу його серце і душа оселилися тут, у стінах ХДУ. Причому, у буквальному сенсі. Він не шкодував ані сил, ані знань та натхнення для роботи із творчою молоддю, для популяризації і збереження престижу високого професійного мистецтва.

Чесно кажучи, мені навіть важко пригадати зараз якусь іншу творчу постать, яка б доклала для розвитку культури і духовності нашого південного краю більше зусиль, ніж це робив протягом цих десятиліть Святослав Леонтійович Марцинковський.

Серед його учнів - відомі диригенти і артисти філармоній, лауреати і дипломанти різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Та окрім секретів професійної майстерності та любові до високого мистецтва, кожного свого студента Маестро наділяв ще й талантом любові до рідної землі, до Украни.

У своїй творчій діяльності він однозначно був людиною світу, але при цьому безмежно любив і знав українську культуру. Прикметно, що навіть після переїзду до нашого південного міста, він, рівнянин, продовжував спілкуватися виключно українською. Вона в нього була така гарна, красива… Та як людина західної культури, він залишався надзвичайно толерантним до інших мов, думок, традицій.

Підступний ковід обірвав життя Маестро, наче струну, на злеті. У листопаді Святославу Леонтійовичу виповнилося 74 роки, але він, як завжди, був буквально переповнений новими ідеями та задумами. І неодмінно втілив би їх у життя, бо в ньому якось дивним чином поєднувалися такі не надто притаманні творчим людям цілеспрямованість і дисципліна.

Смерть Святослава Леонтійовича Марцинковського – непоправна втрата і для Херсонського державного університету, і для всієї мистецької спільноти України. Хоч і прийнято вважати, що незамінних людей не буває, але це точно не про Маестро. Іншого такого вже не буде. Ніколи.., - висловив співчуття Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів