Херсонський державний університет переходить на сучасну модель організації навчального процесу

ХДУ, Співаковський, вчена рада
Про це повідомив ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський на черговій вченій раді, на якій обговорювалися питання об’єднання освітніх програм, об’єднання кафедр, обрання на посади завідуючих кафедр, проректора та створення нових логотипів для чотирьох факультетів.

У своєму виступі Олександр Співаковський зазначив, що університет майже місяць готувався до сьогоднішнього важливого засідання.

«Сьогодні у нас архіважливе засідання Вченої ради. Ми працювали над ним фактично місяць. Частина питань повинні були імплементувати з попередніх рішень Вченої ради. На жаль деякі питання були не зовсім підготовлені. Зокрема, питання управління нематеріальними активами, питання стосується положення про дистанційний курс та питання щодо медичного центру», - зауважив ректор ХДУ.

Він подякував за підтримку двох питань, які були внесені: «Ми багато чого зробили революційного, що стосується організації навчального процесу. Прийняли модель 63/ 12/ 25. 63 – це те фундаментальне, що визначається навчальними планами по кожній ОП. 12 – це вибір студентів, але професійний у контексті цієї освітньої програми. 25 – це загальний пул , який буде будуть обирати студенти формуючи власну освітню траєкторію. Ми повинні акцентувати увагу, що на 37% обирає студент. Звісно під наглядом кваліфікаційних вимог, але фактично формуємо групи не академічні, а навчальні. Ми фактично формуємо модель ліберал-арт. Це американська модель. І переходимо на сучасну модель організації навчального процесу".

Запуск роботи офісу іншомовної освіти

Попередні результати зрізу знань студентів ХДУ показують, що більшість здобувачів мають низький рівень знання іноземних мов. «Ми з вами повинні сформувати абсолютно іншу культуру. Студенти мають знати англійську мову на достатньому рівні. Тож в грудні почнеться робота по формуванню відповідних груп. І з 5 лютого розпочнеться навчання. В групах має бути не більше 12 студентів. А викладачі отримуватимуть не менше 200 гривень за годину», - наголосив ректор ХДУ.

Наразі стоїть завдання змотивувати студентів-бакалаврів вчити мови. Адже магістратура забезпечує можливість працювати на вищому рівні. Також ректор зазначив, що для більшості студентів магістерського рівня буде надана можливість дистанційного навчання.

Зміни в структурі Херсонського державного університету

Вчена рада проголосувала про зміни в структурі Херсонського державного університету. Заслухавши інформацію першого проректора Сергія Омельчука, який запропонував з 15 лютого 2021 року реорганізувати Центр післядипломної освіти, шляхом приєднання його до Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними громадянами, надавши назву – Офіс доуніверситетської підготовки, післядипломної освіти та роботи з іноземцями; об’єднати кафедру практичної психології і кафедру загальної та соціальної психології, надавши назву – кафедра психології. Ініціатива одноголосно підтримана. Наразі продовжиться робота стосовно внесення змін до штатного розпису із збереженням навантаження і ставок, які були виділені на 2020-2021 навчальний рік. Ті три напрями, як виконували два структурні підрозділи, будуть координуватися в межах одного.


Про перерозподіл аудиторного фонду між факультетами у зв’язку зі змінами у структурі університету

«У вересні ми затвердили реєстр аудиторного фонду, а також приміщень іншого призначення. Згідно з Наказом, який регламентує подальший облік аудиторного фонду, здійснювався моніторинг використання фонду протягом осіннього періоду (вересень-листопад). Об’єктивно визначити повноцінність використання аудиторного фонду адміністративного призначення, а також інших напрямів не вдалося, оскільки ми працюємо у змішаному режимі. Тому цей процес далі і триватиме», - зазначив проректор Сергій Омельчук.

Вчена рада підтримала пропозицію закріпити аудиторний фонд навчального, адміністративного та інших видів призначення другого корпусу, зокрема 4 та 5 поверхи за факультетом бізнесу і права, що територіально повністю було забезпечено в межах спільних приміщень.

Аудиторний фонд навчального і адміністративного призначення кафедри української філології й журналістики за факультетом української й іноземної філології та журналістики у 5 корпусі. Кафедра має територіально переміщатися за факультетом, у структурі якого знаходиться.

Аудиторний фонд навчального і адміністративного призначення кафедри історії, археології та методики викладання – закріпити за факультетом психології, історії та соціології. Відповідний рапорт підготовлений, питання на деканаті факультету розглянуті.

З 7 грудня 2020 року закріпити комп’ютерну аудиторію у корпусі №6 за археологічним музеєм університету. Є спільне погодження із деканесою факультету комп’ютерних наук, фізики та математики Наталією Кушнір та із завідувачем археологічного музею Сергієм Немцевим.

З 7 грудня 2020 року закріпити анатомічну лабораторію, аудиторія 708, за медичним факультетом із правом спільного користування для здобувачів факультету біології, географії та екології і факультету фізичного виховання та спорту.

Об’єднання освітніх програм

Проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Віталій Кобець доповів, що були проведені зустрічі с деканами факультетів, щодо їх бачення розвитку освітніх програм першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня. Основних пропозицій було три:

1) Залишити ОП без змін; 2) Укрупнити ОП; 3) Визначити їх статус за аналогом агентства із якості забезпечення вищої освіти, як умовно акредитованими.

Це означає, що у вересні 2021 року буде повернутий розгляд освітніх програм і відповідно визначений їх подальший статус.

Була розрахована середня кількість студентів на ОП бакалаврського рівня, де середній показник 11,5 студентів на ОП на бакалавріаті та 8,2 на магістратурі.

Прес-центр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон