У ХДУ відбулася прем'єра вистави про булінг

ХДУ, прем'єра, вистава, булінг
Сьогодні, 30 листопада, у Херсонському державному університеті відбулася прем'єра вистави «Чужа серед чужих». Свою творчу роботу на розсуд глядачів у стінах рідного вишу представила молодь навчального народного театру «Студі-Арт» разом із художньою керівницею і режисеркою, завідувачкою кафедри культурології ХДУ Лідією Лимаренко.

Робота над виставою розпочалася ще у жовтні 2019 року, але у зв’язку з карантином прем’єру перенесли. Та, не зважаючи на всі перешкоди, колектив «Студі-Арт» зробив неможливе – відновив спектакль і ввів нових акторів. Для деяких студентів ця вистава стала першими кроками в театральному мистецтві. І сьогодні молодь представила свою творчу роботу з нагоди 103-ої річниці від дня заснування ХДУ.

Звичайна аудиторія перетворилася одночасно і на сцену, і на клас. Адже особливість вистави у тому, що глядачі сидять за партами разом із акторами, долучаючись до загального дійства.

«Чужа серед чужих» – це історія про шкільне життя, проблеми і шляхи їх подолання. Про те, як важливо допомогти дитині знайти вихід зі складної життєвої ситуації.

«Ця робота експериментальна. Вперше ми спробували відійти від сцени Академічного обласного театру ляльок, де іноді нам дають можливість реалізувати себе, як творчих особистостей», – зазначає режисерка Лідія Лимаренко. «На сьогоднішній день тема булінгу в школі є актуальною і нам, як студентам і викладачам, дуже важливо розкрити та говорити про неї. Соціалізація підлітків – складний процес. А життєві обставини складаються не завжди вдало для дітей. Ми, дорослі, дуже часто не помічаємо, що коїться в душі нашої дитини. Що їй залишається робити? Вона надягає на себе маску поганої дитини, аби захиститися від суспільства. Звичайно, вона закривається від усіх, ніхто не чує її безмовного крику. У такі моменти важливо почути цей крик про допомогу, дати дитині зрозуміти, що вихід є. І батьки, і вчителі можуть підтримати і зрозуміти, потрібно лише повірити і відкрити свою Душу. Так, стосунки між дорослими і дітьми – це завжди складно. Але куди складніше вибудувати довіру з обох сторін, взаємну довіру – і тоді, ми вже точно знаємо, посмішка осяє обличчя дитини і вона зніме маску. Це те, заради чого ми дали життя п’єсі «Чужа серед чужих», – розповідає Лідія Лимаренко.

Ця вистава потрібна не лише дітям, які мають зрозуміти, що вони не одинокі у цьому світі. Є ті, хто прийде їм на допомогу і разом з ними вирішить всі проблеми, навіть тоді, коли здається, що виходу немає. Ця вистава потрібна і дорослим, аби усвідомити, що не завжди їх вчинки позначаються на дитині позитивно, не завжди їхні дії – це саме те, що потрібно дитині.

«Чужа серед чужих» – це історія про дівчинку, яка втратила віру в однокласників, учителів і навіть у свою матір. Але вона змогла знову віднайти в своєму серці цю віру завдяки молодій вчительці, яка врятувала її життя і навчила знову посміхатися. І тепер дівчинка передає цю посмішку іншим.

Прес-центр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон