У Херсонському держуніверситеті проходить тиждень пам'яті жертв Голодомору

У Херсонському держуніверситеті проходить тиждень пам'яті жертв Голодомору
24 листопада Український культурний центр ХДУ організував для студентів педагогічного факультету лекцію на тему: «Несла свій хрест мовчазна Україна», присвячену Дню пам’яті жертв Голодомору. Захід відбувся у конференц-залі Наукової бібліотеки Херсонського державного університету із дотриманням карантинних норм.

Цьогоріч 28 листопада Україна вшановуватиме пам'ять жертв штучного масового голоду. Однією з найтрагічніших сторінок в історії XX століття став Голодомор 1932-1933 років. Це була «безкровна війна», геноцид, спрямований на фізичне знищення волелюбної нації. За різними даними, за роки голодомору Україна втратила майже 10 мільйонів громадян. На Херсонщині нараховано 305 населених пунктів, що постраждали, виявлено 43 місця масових поховань.

Гості з обласної бібліотеки для юнацтва ім.Бориса Лавреньова розповіли студентам-першокурсникам педагогічного факультету про історію геноциду нашого краю, презентували відеоряд та літературу, що описує гірку правду того періоду.

«Час плине, а ті події й досі впливають на Україну. Важливо, аби молодь не забувала своєї історії», – зауважила керівниця Українського культурного центру ХДУ Світлана Думинська.

За словами Світлани Віталіївни, це лише перший захід з низки запланованих університетом до Дня пам’яті. Традиційно кожну четверту суботу листопада громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодомору в Україні. Студенти ХДУ також планують долучитися до акції.

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів