Студенти ХДУ відновлюють кулінарні традиції Херсонщини

Студенти ХДУ відновлюють кулінарні традиції Херсонщини
Третьокурсники факультету бізнесу і права розробили та приготували сезонне осіннє меню, головною складовою якого став гарбуз. А проявити свою кулінарну майстерність молодь мала змогу у нещодавно відкритій лабораторії ресторанних технологій. Яка, до речі, вже стала майданчиком для відточування професійних навичок студентів спеціальності Готельно-ресторанна справа.

У рамках профільної дисципліни «Технологія продукції ресторанного господарства» студенти самостійно розробляють рецепти та складають меню відповідно до професійних стандартів, вивчають основні технології приготування страв, норми і технологічні процеси, тренди та тенденції сучасної кулінарної сфери. І, найголовніше, закріплюють здобуті знання на практиці. А допомагає у цьому сучасне обладнання лабораторії ресторанних технологій: сучасний стіл-холодильник, професійна кавоварка, індукційні плити, пароконвектомат, машина для замішування тіста, планетарний міксер тощо. Міні-кухня розділена на холодний та гарячий цех і розрахована на вісім робочих місць та максимально наближена до професійної.

Головною складовою сьогоднішнього меню став саме гарбуз. За словами викладачки кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Валентини Бурак, цей сезонний продукт недооцінений в українській кухні.

«Гарбуз дуже корисний. Адже містить чимало макро- та мікроелементів, вуглеводів, що сприяють нормальній життєдіяльності нашого організму та повноцінному харчуванню людини», – прокоментувала Валентина Бурак.

Також викладачка розповіла, що влітку студенти, викладачі кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу спільно зі стейкхолдерами започаткували соціальний проєкт «Смаки Херсонщини». Його мета – відновити старі рецепти регіону з традиційними та звичними продуктами для нашого краю. У рамках впровадження даної ініціативи в освітній процес відбулося вже не одне практичне заняття. «Сьогодні у нас виникла ідея розробити саме гарбузове меню з 8 різноманітних страв. Серед яких гарячі закуски, перша та друга страви, десерт і гарбузовий капучино», – зазначила Валентина Бурак.

Варто відмітити, що захоплення від кулінарного процесу отримують й самі студенти. Так, третьокурсниця Оксана Дутчак зазначає, що практичні заняття у лабораторії дозволяють відчути атмосферу професійної кухні та навіть відчути себе справжніми рестораторами. «Під час занять ми розроблюємо нові рецепти та технологічні карти страв. Закріплюємо здобуті знання на практиці за допомогою сучасного обладнання, підвищуємо свій професійний рівень», – розповідає студентка.

Важливо, що представлені страви цілком можливо приготувати як в домашніх умовах, так і на професійній кухні. До того, ж деякі з них є авторськими.

Про завершенню приготування, відбулася дегустація та органолептична оцінка.

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів