Херсонська художниця допомагає заспокоїтися

Херсонська художниця допомагає заспокоїтися
Техніка херсонської художниці Олени Чепелюк - абстрактний живопис рідким акрилом на полотні. Ця метода малювання може бути арт-терапією для заспокоєння, а освоїти її може кожен самостійно вдома.

Для того, щоб намалювати абстрактну картину, необхідні такі матеріали: акрилові фарби та лак; полотно або деревоволокниста плита; одноразові пластикові стаканчики; мастихін для змішування фарб; силікон; серветки; підстилка на стіл, - розповіла художниця Олена Чепелюк:

"Дивіться, я у цей стаканчик вже додала фарби – це синя і біла фарби, для того, щоб отримати такий синій відтінок. Ми їх змішуємо одна з одною і додаємо акриловий лак. Річ у тім, що у класичному пурінгу використовується спеціальний розчин "fly rourt", але він коштує близько 900 грн., тому ми використовуємо саме лак, змішуємо і отримуємо таку консистенцію фарби, коли вона вільно стікає з мастихіну".

Одна із основних технік заливки рідким акрилом – це "перевернутий стакан", говорить Олена Чепелюк: "Нам потрібна невелика ємність – це може бути обрізаний стаканчик або щось інше. Ми також змащуємо мастилом і потім шарами додаємо фарби, які ми підготували попередньо. Фарби мають бути десь 3 мм (наїзд). Я додаю ще перламутр. Мені подобається, якщо ми використовуємо декілька кольорів, коли між ними є або біла фарба, або така перламутрова. Не знаю чому, але виходить більш цікаві візерунки. Її можна підняти одразу, а можна знаєте як зробити, трохи проїхати таким чином. Тепер фарба розтікається, вона стікає з поверхні і дивіться вже виходить дуже цікавий ефект".

Олена Чепелюк каже, процес нанесення фарб схожий з медитацією. Ви просто виливаєте на полотно все, що у вас на душі, і дозволяєте акрилу вільно розтікатися поверхнею. Що з цього вийде — ніхто не може передбачити: "Дуже цікава дівчинка Ольга, яка створювала цю роботу. Ми коли її створюємо, ми майже ніколи не знаємо, який буде результат, тому що це робота вже 5 або 6.

Перед тим як вийти на великий формат, студенти роблять проби. Спочатку такі, зрівнюємо кольори, чи вони поєднуються один з одним, коли змішуються. Потім вони виготовляють такі невеличкі А4 роботи. Тільки з 5 або 6 разу, вони виходять на великий формат. Ця робота найперша. Вона створювалась у серії з 4 робіт. Я не можу сказати, що вона найулюбленіша, але перші роботи, як і перші студенти – вони дуже запам'ятовуються".


Художниця говорить, абстрактний живопис рідким акрилом немає меж для творчості і фантазії. Ця техніка є особливим різновидом абстракціонізму, у якому немає певних сюжетів.

За матеріалами Суспільне. Херсон
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів