Біля музею в Херсоні культивують незвичайне дерево

Біля музею в Херсоні культивують незвичайне дерево
Біля входу в Херсонський обласний краєзнавчий музей милує око співробітників і відвідувачів незвичайне дерево. Це сумах оленорогий або оцтове дерево ( харчова приправа з його плодів нагадує смак оцту), який привезений до нас з Північної Америки. У степових та лісостепових частинах України його культивують як декоративну рослину.

Восени він набуває максимального декоративного ефекту за рахунок зміни забарвлення листя – від яскраво-червоного та вогняно-оранжевого до пурпурового та багряного. Таким буйством яскравих фарб похвалитися можуть дуже мало рослин.

Сумах гарний у будь-яку пору року. Влітку вражає дивовижним великим зеленим листям, восени – різними відтінками червоного і шишкоподібними плодами, взимку – химерно вигнутими гілками. Яскравість і незвичайність оцтового дерева дозволяє створити виразні контрастні композиції, щоробить його бажаним гостем саду.

Сумах активно розмножується за рахунок кореневої порослі, поширюючись на досить значні відстані від материнського дерева та створює живі огорожі, які за необхідності чудово замінюють паркани. Рослина добре переносить посуху, стійка до забруднення повітря, що дуже цінно при озелененні міст.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів