Ожеледиця та складні погодні умови поки не мають негативного впливу на стан озимих культур на Херсонщині

Ожеледиця та складні погодні умови поки не мають негативного впливу на стан озимих культур на Херсонщині
У цьому запевнили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації та в Інституті зрошувального землеробства НААН.

За інформацією про стан озимих культур у господарствах Херсонської області профільного Департаменту від 22 січня 2014 року, протягом 16-22 січня по області випали опади (у вигляді снігу, мокрого сніг з дощем) різної інтенсивності, кількість їх склала від 3 до 20 мм.

Внаслідок цього відбулося налипання мокрого снігу та сильна ожеледь на дорогах. Сніговий покрив 21 січня на посівах озимих культур досягав 6-10 см.

Але підвищення температури 22 січня призвело до танення снігу та утворення невеликих скупчень води у понижених місцях. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння становила мінус 0,4°С.

Такі погодні умови не мали негативного впливу на стан озимих культур, тому він не змінився. За даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, пшениця озима знаходиться: у доброму стані - 232,3 тис. га, або 45 %, задовільному – 196,6 тис. га, або 43 % і слабкому та зрідженному – 58 тис. га, або 12%.

Аналізи, які проводились в Інституті зрошуваного землеробства 21 грудня показали, що вміст цукрів у вузлах кущіння пшениці озимої після стерньового попередника, порівняно з вмістом при вході в зиму, зменшився на 1,3-9,1% і, залежно від строків сівби та сорту, становив від 24,5 до 38,2 %. Це як наслідок витрачання рослинами вуглеводів в процесі дихання при періодичному відновленні вегетації у грудні та першій половині січня.

Ячмінь озимий із посіяних на 84,9 тис. га, сходи забезпечив на всій площі, де 15,6 тис. га, або 9,3% знаходяться в слаборозвиненому та зрідженому стані, а решта 69,3 тис. га, або 80,7% в доброму і задовільному. Вміст цукрів у вузлах кущіння ячменю озимого перед входом у зиму становив 27-35%, а зараз (21 січня) – 24,6-28,5%, що менше на 2,4-6,5%.

Ріпак озимий в основному має добрий і задовільний стан. Із посіяних 58,6 тис. га, у такому стані знаходиться 50,3 тис. га, або 89,3 відсотка.

Проте, зниження в подальшому температури повітря, а прогнозується різке зниження температури до 15-17°С морозу, може призвести до утворення притертої льодової кірки на посівах, а на окремих полях, де відбулося застій води, до льодяного промерзання рослин, що може негативно вплинути на перезимівлю озимих культур.

По матеріалам Департаменту АПР ХОДА та Інституту зрошувального землеробства НААН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів