До роз’яснення законів від 16 січня

Знову повернувся народний депутат України від Херсонщини Михайло Опанащенко в ході спеціальної прес-конференції, на якій, разом з журналістами, розглянули основні положення нових законів та обставини, що спричинили необхідність запровадження саме таких норм законодавства

Адже прийняті 16 січня 2014 року закони вже опубліковані і більшість з них набрали законної сили. Проте і досі є багато питань щодо їх спрямованості та відповідності демократичним принципам. Парламент проголосував за прийняття відповідних законопроектів. Опозиція назвала їх «бандитськими», але не слід забувати що:

«Необхідно визнати, що у суспільстві є різні думки, - підкреслив народний депутат Михайло Опанащенко. - У країні є по-різному налаштовані люди, які кожен по-своєму бачить економічний та політичний розвиток країни. Для узгодження та вільного волевиявлення таких думок, яке не буде щоразу призводити до конфліктів чи війн, у державі існує закон. Визначено законний спосіб обрання влади, парламенту і певні засади державного устрою.

І якщо після того, як програв законні вибори, кандидат, що програв, буде з досади палити будівлі, брати до рук биту і методом фізичної сили примушувати виборців змінити своє рішення про вибір – то ми від демократії зробимо крок у бік первіснообщинного ладу.

Якщо в країні є повага один до одного і все спокійно – можливо, і немає необхідності переглядати законодавство. Але коли окремі лідери і політики починають цим зловживати, коли вони ставлять під загрозу єдність Українського Народу, національну безпеку та докладають всіх зусиль для розколу держави, не нехтуючи ні вогнем, ні насиллям, то відповідь повинна бути у законодавчому полі.

У нас нещодавно відбулися парламентські вибори, де усі громадяни висловили свою думку і громадську позицію, раніше були вибори Президента, на яких більшість громадян України обрала курс розвитку країни на найближчі роки. Тому насильницьке повалення режиму, влади, обраної більшістю українських громадян, є незаконним та антинародним, є нехтуванням думкою мільйонів українців.

Ми продовжуємо розвиватися, як європейська демократична країна, і одна з основних ознак такого устрою – це законність і захист прав громадян, повага до кожної людини. Тоді кожен громадянин буде почувати себе захищеним.

Деякі опозиційні політики знову намагаються підмінити поняття «свободи слова» на «свободу брехні». Запроваджена відповідальність за наклеп саме і забезпечить свободу слова та повагу до кожної людини. Адже це виключить можливість образити людину, оббрехавши її. Якщо порівняти норми європейського законодавства, то такий злочин карається, наприклад у Німеччині, позбавленням волі на строк від 3 місяців до 5 років, у Швеції – позбавленням волі на строк до 2 років. В Україні за поширення недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, передбачено покарання штрафом, громадськими роботами, або виправними роботами на строк до 1 року.

Прийнятий закон про спрощення зняття депутатської недоторканості. Тепер питання зняття депутатської недоторканості будуть розглядати депутати одразу в сесійній залі. Значно скорочені терміни прийняття рішення. Дійсно, іноді бувають випадки, коли питання притягнення депутата до відповідальності потребує негайного рішення – наприклад у випадку вчинення терористичних чи інших злочинів, що загрожують життю та здоров'ю людей. Незрозуміло, чому опозиція кардинально змінила свою думку з цього питання, адже саме зняття депутатської недоторканості було основним гаслом її передвиборчої програми.

Одним з законів передбачається обов'язок громадських об'єднань повідомляти про наявність іноземного фінансування їх діяльності. Подібне законодавство діє і в США, і у Франції, і в деяких інших країнах. Додатковий контроль за діяльністю громадських об'єднань, які фінансуються з-за кордону необхідний насамперед для захисту наших громадян від прихованого іноземного фінансування екстремістської, терористичної діяльності на території нашої країни, яка становить небезпеку для громадян.

Придбання sim-карток за паспортом вже давно є звичною нормою майже для всіх європейських країн. Подібна норма запроваджена і в Україні.

За останні кілька років випадки вчинення тиску та залякування суддів, членів їх родин дуже почастішали. Суддям погрожують, викладають у ЗМІ інформацію про їхні родини спонукають, так званих активістів до пікетування їх помешкань і навіть кривавих злочинів проти суддів та їх родин. Тому посилення заходів безпеки суддів, їх сімей є нагальною необхідністю для забезпечення законного і неупередженого прийняття судових рішень.

Заборона маскування обличчя, носіння шоломів, масок під час масових акцій законодавчо запроваджена у США, Канаді та інших країнах: Великобританія - до 10 років ув'язнення, США - до 10 років ув'язнення, Франція - до 5 років ув'язнення. У нас склалася досить дивна ситуація – коли людина в масці підходить до правоохоронця і кидає в нього каміння – це прояв демократії, а коли працівник міліції дає відсіч – це тиск на демократичне суспільство. Кожен має нести відповідальність за свої дії, а не ховатися від відповідальності за криваві злочини за масками та шоломами. Коли люди дійсно бажають щиро висловити свою громадську позицію, у них не виникає необхідності ховати обличчя та уникати телекамер. Тож встановлення покарання у вигляді штрафу або адміністративного арешту до 10-15 діб є мінімально необхідною нормою для забезпечення безпеки мирних громадян.

Проти злочинців у всьому світі використовується сила, вони караються відповідно до закону. Прояви екстремізму – це злочини проти народу. Розпалення ворожнечі між людьми на будь-якому підґрунті – мовному, національному, за місцем проживання, як у нас зараз є – ти «донецький», а ти «западенець» - є неприпустимим і має каратися відповідно до законів. У Німеччині за підбурення до протиправних діянь встановлено позбавлення волі на строк до 5 років, у Франції можливий строк ув'язнення за екстремізм – 30 років. В Україні встановлено накладення штрафу до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією екстремістських матеріалів. За такий самий злочин, скоєний однією особою повторно - встановлено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Тому я раджу всім самостійно ознайомитися з прийнятими законами – вони всі є на сайті Верховної ради – і самостійно зробити виважені висновки щодо їх спрямованості та доцільності за існуючої ситуації в країні».

Прес-служба народного депутата України
Михайла Опанащенко

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів