Скадовчани борються з наслідками стихії

Скадовський район було охоплено ожеледицею 20-21 січня. Товстим шаром льоду було вкрито дерева і комунікації. Морозний вітер і дощ нанесли непердбачуваних наслідків у районі і у місті.

Гілля не витримувало льодового навантаження й обрушувалось з дерев, руйнуючи ліній електропередач, паркани, комунікаційні елементи.

За межами міста було повалено магістральні стовпи електропостачання, тож Скадовськ залишився без електрики по обіді 21 січня.

Без живлення залишилися й мережа водопостачання. Постраждали подекуди й мережі газопостачання, їх було локально відключено.

У терміновому порядку була скликана районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій ситуацію, яка склалася в Скадовському районі визнано надзвичайною – місцевого рівня.

Тримаючи ситуацію під контролем, робоча комісія, до складу якої входять усі служби життєзабезпечення міста та рятувальники, вживають дієві заходи по відновленню життєзабезпечення курортного міста та району.

Бригади Скадовського РЕЗ і ЕМ відновлюють електропостачання, 11 бригад працюють по ліквідації поривів на лініях електропередач, а рятувальники допомагають прибирати дерева, що заважають їм у ремонті.

У місті налагоджено подачу населенню питної і технічної води силами бригад КП "Водне господарство" та працівників служби з надзвичайних ситуацій. Рятувальники двома автоцистернами підвозили городянам технічну воду, питною водою забезпечує міськводоканал. Бочки з водою були розміщені у всіх мікрорайонах міста у найбільш людних місцях. Було відкрито доступ до локальних водонапірних башт у Скадовському морському порту, колишній базі райснабу, хлібокомбінаті.

Випічка хлібу у місті не припинялася. Було забезпечено повноцінну роботу Скадовської школи-інтернату, де діти мали змогу повноцінно харчуватися і мали тепло у приміщеннях. До речі у школі-інтернаті готувався корпус для постраждалих від негоди людей, де можна було б обігрітися та переночувати.

Наслідки негоди швидко прибираються. Сьогодні о 7.00 год. відновлено електропостачення у більшості районів міста. Працівники КП "Очисні споруди" перевірили та відновили роботу мережі зовнішнього освітлення. Постійно ведеться прибирання та спилювання гілок з дерев, що зломилися від льоду.

Суттєва допомога надана центральній районній лікарні. На випадок відключення централізованого електропостачання у медичного закладу є власна електростанція. Проте для її функціонування необхідно було пальне, яке й надали скадовські рятувальники спільно з морпортом.

Багато шкоди нанесла негода деревам у садку "Червона шапочка", на міській набережній. Загалом постраждали найбільше великі крислаті дерева, добре збереглися тополі, де відломлювалися загалом лише сухі гілки. Нині максимально розчищено дороги, тротуари, підходи до громадських установ. Наразі відпрацьовуються заяви від приватного сектору.

Наталя Тангел, Скадовськ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів