В Херсоні за круглим столом зібрались представники національних меншин

меншини, Яценко, круглий стіл
Представники польської, єврейської, корейської та німецької громад зібрались аби обговорити питання розвитку партнерств в науковій, культурній та економічній сферах. Говорили присутні й про перспективи побратимських стосунків з містами — побратимами, які за останні роки, дуже занепали, а деякі й зовсім втрачені. Як розповіла Розалія Ліпинська, голова Херсонського обласного польського товариства «Полонія», дуже соромно за місцеве та обласне керівництво, яке не знаходить часу аби зустрітися з приїжджими гостями. Люди завітали до нас з відкритою душею, з подарунками, а чиновники їх ігнорують, каже вона.


Про свій досвід спілкування з херсонським міським головою, розповів й Володимир Рефлер — голова ГО “Херсонське обласне товариство німців “Відергебург”. Записавшись на особистий прийом й потрапивши до кабінету чиновника він зрозумів, що владі геть не потрібні ніякі побратимські стосунки з іншими містами світу.


Заступник голови ГО “Єврейський благодійно-громадський Центр “Хесед Шмуель”, Олена Гельман розповіла присутнім, що в Херсоні та області багато місць пов'язаних з історією єврейського народу. Але немає якісно розробленого туристичного маршруту який міг би приваблювати туристів, наприклад, як Умань.


За словами Андрія Яценко, директора ООО «МЖК Херсон», зараз таке ставлення влади не лише до іноземних гостей, але й до своїх. Наприклад, місцевий архітектор Михайло Вустянский, який нещодавно отримав державну нагороду за реалізацію громадського простору і зони відпочинку у Миколаєві, не має можливості реалізувати такий проєкт у рідному місці. Місцеві чиновники не зацікавленні у розбудові Херсону, усі їх зусилля спрямованні на збагачення та власну наживу.


Аби змінити ситуацію, що склалася, присутні ухвалили рішення звернутися до майбутніх депутатів з дорученням у разі обрання, особливу увагу звернути на розвиток партнерства в науковій, культурній та економічній сферах міст — побратимів, та налагодженню побратимських стосунків. Приділити увагу впровадженню в навчальних закладах міста Херсона історії та культурних традицій народів, які створювали та розвивають Херсон.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів