У Херсонському держуніверситеті презентували книгу про Вчителя вчителів

ХДУ, презентація, книга
Сьогодні, 15 жовтня у Херсонському державному університеті презентували документально-художнє видання про видатного вченого, гуманіста, педагога, професора Євгена Івановича Петухова.

Саме з ним пов’язана ціла епоха становлення і розвитку кафедри педагогіки і психології (нині кафедра педагогіки, психології й освітнього менеджменту імені професора Є.І.Петухова) Херсонського державного університету. Понад два десятиліття Євген Іванович був її незмінним завідувачем і виховав не одне покоління херсонських педагогів.

На урочистій презентації нового видання виступила молодша донька професора Петухова – Любов Петухова, яка продовжила династію педагогів, пішла шляхом батька і вже багато років поспіль є деканом педагогічного факультету ХДУ.

Вона висловила слова вдячності усім, хто завітав на захід: «Сьогодні ми презентували спільну працю, яка тривала протягом 5 років. І яка була реалізована завдяки керівництву Херсонського державного університету та ректора Олександра Співаковського».

«Євген Іванович Петухов був унікальною людиною. Він вміло міг показати слабкі сторони, але разом з тим зробити це так, аби людина не втрачала бажання рухатися вперед. Якщо ми хочемо жити довше, ми повинні пам’ятати про тих людей, які допомогли нам сформуватися як особистостям», – зазначив Олександр Співаковський. Також він запропонував вшановувати знакових особистостей на кожному факультеті.

Авторка книги Ірина Григор’єва зазначила: «У цієї книги багато авторів – це колишні колеги, аспіранти, студенти – всі, хто пам’ятає Євгена Івановича Петухова».

Педагогічна спадщина вченого багатогранна. Однак в історію педагогіки Євген Петухов увійшов, в першу чергу, як дослідник педагогічних основ попередження відхилень у моральному розвитку і поведінці підлітків.

Як вчений і педагог Євген Петухов зробив значний внесок у розробку цілісної системи соціальної роботи в загальноосвітніх закладах, у створення сучасної методики підготовки педагогів до роботи зі складними дітьми.

Розроблена вченим модель класифікації ознак педагогічної занедбаності підлітків не втратила своєї актуальності й нині. Як і запропонована ним методика самоаналізу педагогічної діяльності, яку багато вчителів й донині використовують у своїй роботі.

Протягом заходу присутні згадували ім’я видатного вченого, лунали теплі спогади про вченого. Наприкінці заходу відбулося покладання квітів до меморіального комплексу у парковому містечку університету.

Минув вже 31 рік, як немає разом з нами Євгена Петухова, але у Херсонському державному університеті його донині знають і пам’ятають, як Вчителя. Вчителя вчителів…

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів