У Херсонському держуніверситеті презентували "Книгу пам'яті Героїв"

Свято, привітання, Співаковький
Сьогодні, 14 жовтня в Україні відзначають три важливих свята: День Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва, яке щиро вірило у її силу.

Символічно, що на Херсонщині, а саме на Кам’янскій Січі Кость Гордієнко та Пилип Орлик записали перші права і вольності війська запорозького, які лягли в основу першої європейської Конституції. Вона стала вищою точкою політичного мислення українців у XVIII столітті. Я пам’ятаю як відвідав музей у Стокгольмі, де мав можливість побачити Конституцію Пилипа Орлика, яка засвідчує внутрішню свободу наших пращурів.

Україна така різна, але її об’єднує наша спільна історична пам’ять та спільна система цінностей. На жаль, війна і сьогодні забирає безліч життів людей, які відважно боронять нашу державу та захищають її від ворога. Дуже важливо зберігати та шанувати пам’ять про них.

Саме тому у Херсонському державному університеті була презентована перша частина фільму «Книга пам’яті Героїв Херсонщини, полеглих за Україну». Це спільна робота Херсонського відділу Всеукраїнської громадської організації Союзу українок та волонтерів.

Авторка фільму — Оксана Набєгова, мама молодшого лейтенанта міліції, добровольця батальйону «Миротворець», загиблого учасника російсько-української війни Романа Набєгова.

Фільм розповідає про загиблих бійців на сході України, які проживали або навчалися на Херсонщині. Серед них й випускник нашого університету, лейтенант міліції Руслан Сторчеус. Віримо, що хлопці віддали свої життя недаремно…

Ректор Херсонського державного університету
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів