Чому Херсон не справляється зі зливами?

зливи, дощ, підтоплення
Після сильних дощів Херсон перетворюється на Венецію. Машини перетворюються в човни, пішоходи по кісточки, а іноді і по коліна опиняються у воді.

Цього року у вересні Херсон так само накрили зливи. І традиційна історія знову повторилася.

«Дощі не винні в тому, що місто пливе. В нас йшли цілком стандартні для цієї пори року зливи. Це не були якісь аномальні опади. Тому херсонці цілком справедливо критикують міського голову та житлово-комунальне господарство», - зазначає кандидат у мери міста Михайло Опанащенко.

На його думку, основна проблема в тому, що системою водовідведення з доріг ніколи не займалися.

«Перша причина того, що під час злив місто стоїть у воді - це засмічення решіток зливових каналізацій. Сміття та листя забиває спочатку решітки, а потім потрапляє в труби. Тому наразі занедбана вся система каналізації. В деяких місцях їх просто заасфальтували. Вода біжить по дорогах, а так як в деяких місцях є просадки асфальту, внаслідок цього там утворюються цілі озера. Це загрожує не тільки тим, що в зливу машини стоять у воді. Це також руйнує наші дороги. Адже асфальт пропускає воду. І в тих місцях, де стоять калюжі, просідає земля і руйнується дорожнє покриття. Саме тому після осінньо-зимового періоду ми бачимо, як асфальт просто сходить з доріг», - підкреслює Михайло.

За словами кандидата на посаду міського голови, його команда вже має розуміння, як проблему вирішити.

Система водовідведення буває двох типів. Один із них - поверхневий, коли вода стікає по повздовжному нахилу в зливоприймальник. Це можна робити на невеликих ділянках доріг. На тих ділянках, які знаходяться у впадинах, нахилах тощо, необхідно обов’язково будувати зливоприймальники.

Окрім того, під час ремонту доріг потрібно обов’язково враховувати поздовжний профіль дороги і розміщення водостоків. Адже з часом асфальт просідає.

По-друге, немає системної перевірки зливових решіток. В нас не прибирається прибордюрна територія. Гілки, листя та інше сміття потравляють в зливову систему.

«Я впевний, що і вся зливова каналізація, а не лише решітки, забиті сміттям, яке ніхто ніколи не чистив», - зазначає Михайло Опанащенко.

Перше, що треба зробити, за словами кандидата - провести перевірку всіх міських стоків - на ХБК, Острові, Шуменському, Житлоселищі, Таврійському. Після цього потрібно зайнятися очисткою решіток та зливної каналізації в цілому. А далі вже займатись будівництвом нових систем водовідведення.

За словами Опанащенка, місто не має бути заручником погодних умов.

«Восени бувають дощі, взимку - сніг, а влітку - засуха. Це природній стан речей, і не потрібно це показувати херсонцям, як якийсь глобальний катаклізм. Потрібно просто працювати, налагоджувати роботу комунальників, виділяти кошти на ремонт і проводити його вчасно. Тоді місто не ставатиме заручником природи», - підкреслв Михайло.
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів