У Херсонському держуніверситеті зберігатимуть тисячолітні артефакти

ХДУ, артефакти, музей
Вчена рада ХДУ одноголосно підтримала рішення про створення археологічного музею Херсонського державного університету. Відтепер в університеті з’явиться новий освітній майданчик для науково-дослідних робіт студентів-істориків.

Керівництво ХДУ вважає, що створення археологічного музею – важливий крок для забезпечення збереження культурної спадщини, інструмент для реалізації освітніх та наукових цілей університету, грантових та комерційних проєктів.

Нагадаємо, що положення про створення археологічного музею було затверджено на Вченій раді ХДУ ще наприкінці квітня. Створення цього структурного підрозділу було вкрай необхідно для університету. Адже наразі достатньо велика кількість історичних артефактів, які були знайдені студентами та науковцями нашого освітнього закладу, зберігаються на базі археологічної лабораторії ХДУ.

Саме вони й становитимуть основу колекції археологічного музею. Зокрема, це знахідки, здобуті в результаті археологічних робіт експедиції ХДУ на Білозерському поселенні та городищі Скелька. Це буде третій музей після краєзнавчого та художнього, який матиме право зберігати частину національного музейного фонду України.

Завідувач науково-дослідної археологічної лабораторії Сергій Нємцев зазначає: «Створення музею дозволить зберігати археологічні колекції, здобуті експедиціями ХДУ з 1998 року».

Також археологічний музей планують зробити інтерактивним, аби нові технології та артефакти взаємодіяли між собою. За задумкою Сергія Олеговича, біля кожного експонату буде розміщений QR-код. За допомогою якого відвідувачі зможуть дізнатися інформацію про історичні артефакти.

Науковець зазначає, що музей має бути відкритим не лише для студентів, співробітників та викладачів, а й для мешканців та гостей нашого міста. Адже це своєрідний внесок Херсонського державного університету в інтелектуальне та культурне життя Херсона.

Прес-центр ХДУ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів