На Херсонщині медики безкоштовно перевіряють громадянам слух на вулицях

На Херсонщині медики безкоштовно перевіряють громадянам слух на вулицях
24 вересня херсонці могли безплатно перевірити слух. Спеціально обладнаний кабінет на колесах працював біля ТРЦ "Фабрика" у рамках Всеукраїнського проєкту перевірки слуху.

Всеукраїнський проєкт перевірки слуху ініціювала громадська організація "Відчуй". "Кабінет на колесах" відвідає великі та маленькі міста у різних регіонах України, розказав проєктний менеджер громадської організації "Відчуй" Юрій Манько. До того, як приїхати у Херсон, фахівці перевіряли слух в одеситів. Херсонка Лариса вирішила приєднатися до акції. Вона розповіла, що дізналась і прийшла перевірити, бо на одне вухо погано чує.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна 10 людина у світі втрачає слух. В Україні – кожна 8. У молодих людей псується слух, зокрема і через звичку слухати голосно музику у навушниках, - говорить проєктний менеджер громадської організації "Відчуй" Юрій Манько:

"Ми створили проєкт "Кабінет на колесах", щоб врятувати країну від тиші. І ось цей проєкт відвідає 31 місто України, щоб людям у віковій категорії від 7 до 55 років можна було перевірити слух. Чому така категорія, тому що до 7 років складно з нашим обладнанням це зробити. А у людей старших 55 років і так з віком є порушення слуху".

У Херсоні люди похилого віку більше дбають про своє здоров’я, ніж молодь, - говорять фахівці "Кабінету на колесах". З 10-ї години перевіряли слух люди старшого віку, молодь не дуже цим переймається, говорить аудіометрист проєкту Владислав Ващенко.

Артем – один з небагатьох молодих людей, хто взяв участь в акції. Він розповів, що ліве вухо страждає, сказали перевіритися у лора. Додав, що це почалось 5 місяців тому.

Звичка не носити шапку взимку, отити, голосна музика впливають на слух, при вчасному виявленні проблеми є шанс зберегти слух, - говорить Владислав Ващенко. Також, за його словами, жителі великих міст частіше мають проблеми зі слухом, ніж жителі сільської місцевості.

Чому треба перевіряти слух, адже ми перевіряємо зір, ходимо до стоматолога, а про лор-лікаря ніколи не замислюємося. І багато з нас мають втрати слуху, і навіть деякі з них і не підозрюють про втрату слуху, доки друзі не починають казати – а чому ти перепитуєш? Це стосується і молодих людей також, бо вони часто носять навушники. Ось цей хлопець, який був, у нього є втрата слуху. І він мені сказав, що він дуже любить слухати музику голосно в навушниках".

25 вересня "Кабінет на колесах" вирушить до Нової Каховки.

Олена Протопопова, Владислав Купрєєв

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів