Ботаніки Херсонського держуніверситету готуються до міжнародної експедиції

Херсон, експедиції, ХДУ
Науковці Херсонського державного університету відкривають нові горизонти для своєї діяльності. Цьогоріч викладачі кафедри ботаніки готуються до проведення 14-го виїзного семінару EDGG (FW). До участі зареєструвалися 28 науковців з 12 країн світу.

Така експедиція проходитиме в Україні вдруге. Вперше вона відбулася у 2010 році на Центральному Поділлі Вінницької області. Під час цієї подорожі було відібрано 21 серію вкладених ділянок (від 0,0001 до 100 м²) та 184 звичайні ділянки (10 м²). Вони охоплюють повний спектр сухих луків, переважно лугових степів та кам’янистих луків.

Минулого року завідувач кафедри ботаніки, професор Іван Мойсієнко взяв участь у подібному заході у Швейцарії. Завдяки наполегливості та плідній праці науковця за рішенням виконавчого комітету EDGG наступну експедицію проведуть в Україні. Херсонський державний університет виступить одним з організаторів експедиції EDGG 2020, яка розпочнеться саме в Херсоні. Але через карантинні обмеження 14-ий виїзний семінар планується на травень 2021 року.

Нова експедиція відбудеться в Південній та Центральній Україні. Науковці будуть працювати в Херсонській, Запорізькій, Дніпровській, Харківській та Полтавській областях. Основною метою цього заходу буде вивчити закономірності багатства рослин степових пасовищ за кліматичними градієнтами (опади та температура) від найсухіших напівпустельних спільнот на півдні до лугових степів на півночі.

Наразі завершилася підготовча поїздка, в якій взяли участь викладачі ХДУ – Іван Мойсієнко, Олександр Ходосовцев та представники Академії наук України –Денис Винакуров і Дарія Ширяєва.

«Завершується розвідувальна експедиція по степам України вздовж кліматичного градієнта. Ми проїхали з півдня на північ від полинових степів Присивашшя на Херсонщині до перигляциальних степів на Сумщині, приглядаючись до степових ділянок в Запорізькій, Дніпропетровській та Полтавській областях. Сподіваємося, що 14-та міжнародна експедиція по вивченню степів EDGG все ж таки відбудеться у наступному році і ми зможемо показати світу красу природи України», - зазначив доктор біологічних наук Олександр Ходосовцев.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон