З херсонськими глядачами поділились секретами бігу

З херсонськими глядачами поділились секретами бігу
Другий день 22-ого міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у Херсоні запропонував глядачам розмаїття форм і жанрів. Одними із гостей стали актори київського Малого драматичного театру.

На сцені 5 акторів, вони грають кавери відомих хітів і розмовляють…про біг. Ця вистава, яка більше схожа на концерт, у буквальному сенсі народжена карантином.

- Ідеї написати п'єсу не було, була ідея зробити виставу. Ми прочитали книгу Харукі Муракамі «Про що я говорю, коли говорю про біг». Я дуже надихнувся. Адже коли весь світ став на паузу, то нам всім так не вистачає руху, бігу кудись…

Чого хочеться мені? - руху, свіжого повітря, ритму. З цього бажання і виросло уявлення. У нас рух - це біг. Свіже повітря - прекрасна театральна тераса, у Херсоні це дворик театральний. Ну а ритм - наше музичне рішення, рок-н-рол, виконаний наживо, - каже режисер вистави та один із акторів Станіслав Весельський.

До речі, вистава має і суто практичну користь. За словами режисера, під час роботи над нею кілька людей по-справжньому захопились бігом. Ось вам і сила мистецтва!

У перервах між музикою, під яку глядачі буквально підтанцьовують, хлопці та дівчата зачитують уривки з тієї самої книги японського письменника. Біг – це не лише фізичні вправи. Бігти можна від одного захоплення до іншого, від однієї думки до іншої, поміж досягненнями, заради хвилин самотності. Бігти можна і від неприємностей, які все одно трапляються на життєвому шляху.

Протягом всього дійства на сцені ми бачимо і самого Харукі Муракамі. Їх втілюють одразу всі молоді актори - Христина Дейлік, Марія Моторна, Станіслав Весельский, Марія Чуприненко, Тимур Бурлака, Олександр Галафутник.

Це розповідь про рух автора по життю: від бару до письма, від письма до ультрамарафону. Розповідь дуже жвава, свіжа, пережита та пропущена через себе: «Ця історія не тягне на фінал, як буває в фільмах з Сильвестром Сталлоне. Це не та історія, а може й та?»

Усе залежить від сприйняття, кожен робить вибір сам. І кожен самостійно обирає – страждати від нескінченного бігу чи почати отримувати задоволення від подібних життєвих тренувань.
Олена ПІМЕНОВА
Фото автора
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів