62 заявки на участь, 20 з яких – від закордонних театрів. Саме стільки колективів, станом на березень 2020 року, хотіли стати учасниками 22 Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».
Але в країні оголосили карантин. І проведення фестивалю опинилось під загрозою зриву…
Травень під знаком Мельпомени, якого так чекали поціновувачі театрального мистецтва, не відбувся.
Проте організатори, оптимізму та наполегливості яких можна лише позаздрити, впевнено заявили – 22-ій «Мельпомені Таврії» бути!
«Театр зароджувався з народних гулянь на честь бога Діоніса. Тобто народився на вулиці і зараз туди повертається. Цьогорічне гасло фестивалю «Мельпомена просто неба». Це не лише повернення до історії, а й дотримання карантинних вимог. Ми, як і завжди, будемо намагатись дивувати наших глядачів», – розповів президент фестивалю та гендиректор Херсонського театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.
Цього року фестиваль триватиме 4 дні – з 10 по 13 вересня. Глядачі зможуть побачити 9 вистав, 7 з яких – від театрів з інших міст України.
Учасниками театрального фестивалю стануть:
1. Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь), А.П. Чехов "Вірочка”
2. Київський академічний театр «Золоті ворота», М. Миколайчик «MIŁOŚĆ / ЛЮБОВ»
3. Театр на Чайній (м. Одеса), А. Ніколаі «Старі»
4. Малий театр (м. Київ), за мемуарами Х. Муракамі «120 ударів на хвилину»
5. Дикий Театр (м. Київ), Н. Ворожбит «Кайдаші 2.0»
6. Інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль - особливий актор» (м. Херсон), Ф. Шапіро та М. Пляцковський «Як папуги стали кольоровими»
7. Театр Одеського розливу «ЛанжеронЪ», Э. Севела «Моня»
8. Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, А.Гельман «Лавка»
9.Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша, В. Шекспір «Сон літньої ночі».
Вистави гратимуть у театральному дворику та у Лісовому театрі. Також на глядачів чекає театральний капусник. У Потьомкінському сквері планують облаштувати літературну сцену. Квитки вже можна придбати на сайті та у касах театру. Їх вартість 150-350 гривень.
До речі, про гроші. Будь-яке свято потребує фінансових вливань. Наразі, за словами Олександра Книги, вони шукають меценатів і спонсорів, бо бюджетне фінансування спрямували на боротьбу з коронавірусом.
Традиційно свято театру відкривалось великою карнавальною ходою. Проте цього року вона трохи видозміниться і переміститься…на воду. За парадом на Дніпрі глядачі зможуть спостерігати з набережної.
Тож, вже за кілька тижнів Херсон знову перетвориться на театральну столицю України!
Олена ПІМЕНОВА