Прикордонники роз'яснили умови пропустку через адмінмежу з окупованим Кримом

кордон, пропуск, вибірково
З 8 години ранку 9 серпня на КПВВ "Каланчак", "Чонгар" та "Чаплинка" здійснюють пропуск тільки окремих категорій громадян. Кореспонденти Суспільного побували на КПВВ "Каланчак" і дізнались, хто тепер може перетнути адмінмежу з окупованим Кримом.

Начальник пресслужби Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов говорить, що зараз на територію Криму пропускають лише тих громадян, які тимчасово перебували на материковій частині України і мають відповідну прописку на території окупованого Криму, або в місті Севастополі, і прямують додому. Що стосується громадян, які прямують з Криму на материкову частину України, то на КПВВ пропускають лише тих, хто має прописку на материковій частині України, тимчасово перебували у Криму.

Ті, хто повертається з Криму і мають реєстрацію на материку, перетнути адмінмежу можуть за умови обов’язкової двотижневої самоізоляції, - додає Іван Шевцов. На контрольно-пропускному пункті люди мають встановити додаток "Дій вдома". Це робить Олена. Її з онуком українські прикордонники пропустили, а от російські до Криму не впустили. Тепер жінка повертається додому, але з умовою самоізоляції.

"Вчора у Києві о 3 годині ночі сіли в автобус, о 12 були тут на адмінмежі. Ми тільки годину-півтори тому дійшли і сказали, що тільки батьки можуть, а бабуся не має повноважень провозити дитину. Хоча в мене дозвіл від батьків українського зразка є. Тепер повертаємося додому", - розказує Олена.

Не може потрапити до окупованого півострова і Ірина. На КПВВ жінка чекає близько двох годин, поки вирішується питання, чи пропустити її до Криму. Розказує, на півострові в неї чоловік та дитина, вчора дізналася про рішення Уряду і одразу почала пакувати валізу:

"Я спізнилася на 5 хвилин, думала, що встигну, але спізнилася, мені сказали, що вже не пропустять. Зараз віддала документи своєї дитини, свої. Надали запит до Києва, чекаю на відповідь".

Максим мешкає у Криму, до Херсона їде вступати до вишу, це – одна з гуманітарних підстав. Однак тепер він і його мама мають відбути двотижневу самоізоляцію.

У мережі з’явилася інформація про довгі черги на адмінмежі. Тамара сьогодні (9 серпня - ред.) зранку перетнула обидва контрольно-пропускні пукти, каже, без черг:

"Вільно, без жодних проблем перетнули. Ми не знали, що закриватимуть. Просто сіли і поїхали. За п’ять хвилин перетнули і російський, і український пропускний пункт".

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич говорить, що робота буде направлена на максимальне сприяння нашим громадянам у перетині адмінмежі в цих непростих умовах, зважаючи, наприклад, на вступ абітурієнтів з Криму до українських ВУЗів:

"Ми включаємося в той режим, в якому ми працювали з середини березня по середину червня. Звичайно ми бачили фото і відео. Черги були на території тимчасово окупованого Криму, зокрема, на, як вони його називають, міжнародний пункт пропуску "Армянськ", це навпроти КПВВ "Каланчак". Це громадяни, які хотіли залишити тимчасово окуповану територію і виїхати на підконтрольну Уряду України територію. З боку української межі таких черг немає".


© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів