На Херсонщині вшанували пам'ять зачинателів заповідної справи

заповідник, фахівці, вшанування
Науковці, історики, любителі природи, народні депутати України з'їхалися до Асканії-Нової на Херсонщині, аби віддати данину пам'яті двом яскравим особистостям, пише Голос України.

Це Фрідріх Фальц-Фейн - засновник зоопарку та дендропарку і страж цілинного степу, з якого й пішов всесвітньовідомий заповідник. А також його вірний сподвижник - старший смотритель зоопарку Климентій Сіянко.

День смерті Фрідріха Фальц-Фейна (він помер 2 серпня 1920 року в Баден-Бадені, а похований на кладовищі Дванадцяти апостолів у Західному Берліні) вшанували великим меморіальним мітингом. Учасники заходу отримали також привітання від його рідного онука - Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна, котрий мешкає нині у Ліхтенштейні. Багато добрих слів пролунало і на адресу Климентія Сіянко: на його честь навіть виготовили та відкрили меморіальну дошку. Тепер вона висить на стіні корпусу колишньої економії, який розташовано саме на території зоопарку.

Та, мабуть, головним подарунком для всіх, хто має стосунок до природно-заповідної справи в Україні, став вихід у світ фундаментальної праці - Антології публікацій і статей про Асканію-Нову в чотирьох томах. Її готували майже вісімдесят авторів з різних країн, а науковим редактором виступав директор заповідника Віктор Гавриленко. Завдяки меценатам збірка вийшла друком у Чернівцях, та вже підготовлено до видання ще чотири томи антології. Адже триває життя, а з ним живе та активно розвивається заповідник у таврійському степу - улюблене дитя Фрідріха Фальц-Фейна.

На знімках: відкриття меморіальної дошки Климентію Сіянко; учасники акції біля пам'ятника Фальц-Фейну.

Фото Віктора ГАВРИЛЕНКА
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів