У Херсонському держуніверситеті працює музей комп'ютерної техніки

ХДУ, музей, Співаковський
Уже два роки поспіль на базі Херсонського державного університету працює музей комп’ютерної техніки.

Начальник експлуатаційно-технічного відділу Олександр Столяров за 24 роки роботи в університеті зібрав велику колекцію найрізноманітніших раритетних експонатів.

Викладаючи архітектуру комп’ютерної техніки, Олександр Столяров вирішив старі зразки комп’ютерів перенести в аудиторію, аби наочно продемонструвати студентам, з чого складаються пристрої. Згодом до старих комп’ютерів додалася й інша техніка.

Поступово аудиторія, у якій вивчається архітектура комп’ютера, перетворилася на справжній музей техніки. Окрім комп’ютерів 1980-90-х років, серед експонатів музею друкарські машинки, проектори, фото- та відеоапаратура, музичні програвачі та обчислювальна техніка.

«Тут представлені різноманітні експонати, які використовувалися у різні роки: «Поиск», «Yamaha», «Pentium». Вся ця раритетна техніка зараз представляє справжню музейну цінність. Деякі експонати у свій час коштували як нова квартира», – розповідає Олександр Столяров.

За словами засновника музею, більшість техніки з’явилася завдяки ректору ХДУ Олександру Співаковському. Також є комп’ютер-експонат, подарований̆ колишнім президентом Украйни Леонідом Кучмою.

Більшість відвідувачів музею – школярі, їм завжди цікаво доторкнутись до історії комп’ютерної техніки. Музей відкритий для усіх охочих. Кожен може прийти подивитись та навіть щось принести, аби поповнити і так вже не маленьку колекцію.

Прес-центр ХДУ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів