Творчі здобутки Херсонського держуніверситету

Капарулін, викладач, фільм
Викладач Херсонського державного університету Юрій Капарулін став співавтором та режисером документального фільму.

Популяризація результатів досліджень є частиною більшості сучасних успішних наукових проєктів. Нещодавно кандидат історичних наук, викладач Херсонського державного університету, керівник центру студій геноцидів імені Рафаїла Лемкіна Юрій Капарулін став співавтором та режисером документального фільму «Калініндорф», який має розповісти широкому загалу про маловідому сторінку нашої національної історії.

Авторами фільму стали доцент кафедри історії, археології та методики викладання історико-юридичного факультету і керівник Центру студій геноцидів ім. Рафаеля Лемкіна ХДУ Юрій Капарулін та фотограф, співробітник французької історичної організації Yahad—In Unum Лесь Касьянов.

У стрічці розповідається про історію єврейського переселенського руху у степи півдня України. В центрі уваги – селище Калинівське сучасної Херсонської області. Впродовж 1927–1944 років воно було центром першого єврейського національного району та мало назву Калініндорф.

Під час проведеної експедиції автори фільму зустрілися з сучасними мешканцями колишніх єврейських поселень, щоб з’ясувати, як історія цих земель збереглася до сьогодні. У сюжеті фільму порушено тему спільної історії та україно-єврейських взаємин на тлі радянської доби.

Висвітлено обставини, за яких єврейське населення було знищено в роки Другої світової війни під час Голокосту. Розглядається дискусія щодо комеморативних практик та потреби переосмислення цих історичних подій сьогодні.

«Ця історія варта того, аби про неї дізналося якомога більше громадян. І надзвичайно важливо й правильно говорити на цю тему, після того, як вона десятиліттями замовчувалася радянською владою. Саме так ми вшануємо пам’ять про наших співвітчизників та переосмислимо історію заради успішного майбутнього України», – наголосив історик Юрій КАПАРУЛІН.


Прес-центр ХДУ

Фільм планується представити на міжнародних кіноконкурсах, після чого має відбутися його прем’єра у містах України.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів