На Херсонщині "втопили" мільйони гривень

мільйони гривень, риба, річка
Півтора мільйона особин «царської риби» випустили у пониззя головної української річки працівники Дніпровського осетрового рибоводного заводу під Херсоном, пише Голос України.

Вони спромоглися виростити на двісті тисяч мальків стерляді більше, ніж було передбачено планом. Причому її плідників не відловлюють у дикій природі перед нерестом, а вирощують безпосередньо у ставках державного підприємства.

Втім, переможні реляції про успіхи рибоводів не дають відповіді на одне запитання, яке цікавить простих українців. Рибоводний завод є державним, і утримують його на кошти платників податків. Відповідно, вони розраховують на якусь віддачу від інвестицій. А про неї щось не чути.

Стерлядь випускають у Дніпро вже майже десятиріччя. Причому величезними обсягами у сотні тисяч та мільйони мальків (та й не тільки стерлядь - за інформацією Херсонської ОДА, впродовж 36 років свого існування, рибозавод виростив та відправив "на вільні хліби у річку 67 мільйонів молоді осетрових).

За цей час вона мала б уже відтворюватися самостійно, але щось не чути про дослідження: а скільки саме "царської риби" вже є у дельті річки, і коли можна буде дозволити хоча б її обмежений промисловий вилов. Адже бюджетні гроші не можна просто "кидати у воду" - повинна бути якась реальна віддача від них
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів