Страви під сонцем та відсутність холодильників: Держпродспоживслужба промоніторила ситуацію у кафе в Залізному Порту

Держпродспоживслужба, залізний порт, опариши
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області збирали інформацію про діяльність операторів ринку харчових продуктів у селищі Залізний Порт.

Одним із закладів, куди завітали спеціалісти, було кафе, де один із відпочивальників придбав випічку із опаришами. Подібне відео з’явилось у соціальних мережах і набуло широкого розголосу.

Сам чоловік розповів, що придбав у кафе узбецької кухні рол із шашликом, сиром та помідорами у листковому тісті. Але вже після першого шматка відчув неприємний запах. А коли зазирнув всередину випічки, то взагалі отримав шок.

Власник закладу стверджує, що про цей випадок дізнався із соціальних мереж.

- Як такої кухні в нас немає. Усе готуємо перед відвідувачами, щоб люди бачили. Я не знаю, як так сталося. Купив чоловік, відійшов, за деякий час прийшов. Я хочу довести, що це не так. Написав заяву, щоб нас перевірили. Я впевнений, що в нас такого бути не може. Саме на цьому місці ми працюємо 15 років, нас люди знають. Ми при всіх готуємо, в нас все чисто, – запевняв власник кафе.

Спеціалісти Держпродспоживслужби промоніторили, як у закладі дотримуються санітарно-гігієнічних вимог і вимог щодо забезпечення безпечності харчування. І побачили велику кількість грубих порушень. На вході відсутні антисептики для відвідувачів. Робота відкритих кухонь заборонена під час карантину. Але у закладі страви готують прямо перед відвідувачами. Готові страви, як і деякі продукти, зберігаються на відкритому повітрі. У закладі відсутня посудомийна машина, тому в умовах карантину усі страви мають видаватись у контейнерах і з одноразовим посудом. Але у кафе цього немає.

Компоненти, з яких роблять шаурму, також зберігаються не у холодильнику. Випічка знаходиться на вітрині, температурний режим не дотримується. Хоча, за правилами, подібна продукція має зберігатись при температурі від 0 до +6 градусів. Через те, що більшість випічки з м'ясною начинкою, цілком можливо, що опариші могли там бути.

- Ми виявили низку недоліків гігієнічних вимог. А саме: відсутній контроль температурних режимів холодильника, відсутнє товарне сусідство, немає документів простежуваності звідки привозиться ця продукція, працює відкрита кухня, заборонена постановою головного санітарного лікаря. Сам цех, де виробляється продукція, потребує оновлення: столи, стіни, обладнання, яке використовується при виробництві харчових продуктів, - говорить головна спеціалістка відділу державного контролю управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Оксана Костюк.

Власнику закладу надали рекомендації, за певний час проведуть повторну перевірку. Якщо підприємець їх не усуне, йому загрожуватиме штраф за статтею 65 закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти». Мінімальний розмір штрафу - 6 мінімальних заробітних плат, зараз це понад 28 тисяч гривень.

Усього 8 липня спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області промоніторили 27 закладів громадського харчування. Найпоширеніші порушення: недотримання карантинних вимог (відсутність антисептику, недотримання соціальної дистанції між відвідувачами), недотримання температурного режиму (готові страви зберігаються не у холодильниках, а просто неба) та відсутність документів на продукти харчування, що забезпечують простежуваність та безпечність.


Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів