У Херсоні в реформу інтернату малеча "не вписалася"

Херсон, інтернат, Яновський
Ніяк не впишеться у регіональну систему освіти колишня обласна школа-інтернат імені Шевченка.

Свого часу тут жили й навчалися сироти та діти з родин, позбавлених батьківських прав. Та соціальне сирітство в Україні поступово відходить у минуле, безбатченки знаходять прихисток у прийомних родинах і сім'ях опікунів.

Тому інтернат отримав статус гімназії, але й у ньому довго не протримався. Оскільки це заклад обласного підпорядкування, а фінансувати гімназії облрада тепер права не має, її швиденько перетворили на спортивний ліцей.

Депутати органу місцевого самоврядування швиденько проголосували, аби в ліцеї "поглиблено вивчали" бокс, вільну боротьбу, легку атлетику й футбол. Та не врахували, що новий статус не передбачає існування в ліцеї молодших класів. Відтак, понад півсотні хлопців та дівчат, котрі навчалися у перших-третіх класах колишньої гімназії, опинилися "біля розбитого корита".

Їм запропонували або фінансувати молодшу школу з власних кишень, на що у родин немає коштів, або переводити дітей до інших навчальних закладів Але цей варіант батьків також не влаштовує: до інших шкіл їм і діставатися складніше, та й адаптація у новому колективі для дитини в такому віці завжди стрес.

Тож родини гімназистів підготували петицію на електронний сайт Херсонської облради із проханням відтермінувати ліквідацію молодших класів у спортивному ліцеї до того моменту, як діти їх закінчать. Однак реакції на неї поки що немає.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів