На Херсонщині натовпи відпочивальників радують комерсантів і лякають медиків

відпочивальники, курорти, медики
Схоже, курортників на чорноморському й азовському узбережжі Херсонщини зустрічають не так масками та дезінфекційними засобами, як горілкою та цигарками.

Лишень стало зрозуміло, що перешкод для приїзду відпочивальників (принаймні, дорослих) з послабленням карантинних обмежень не буде, то місцеві комерсанти натовпами кинулися розкуповувати ліцензії для роздрібної торгівлі алкогольними й тютюновими виробами.

За даними Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, лише на Генічеський район бізнесмени придбали 210 таких ліцензій, а загалом по приморських курортах краю - 350! І судячи з того, як розвиваються події, покупців їм не бракуватиме. Наплив гостей такий, що радує торговців, але викликає серйозне занепокоєння медиків.

Скажімо, очільник обласного Центру громадського здоров'я Юрій Ромаскевич повідомив, що лише з початку червня з усієї України на морські пляжі з'їхалися майже десять тисяч відпочивальників. Причому є прибульці навіть з Білорусі, де ситуація з коронавірусом ще гірша, ніж в Україні. На пляжах подекуди щільність "тушок" любителів засмаги (надто у вихідні та на свята) - наче у салонах пасажирських автобусів під час найпекельнішої години пік.

Наслідки можуть бути сумними: за оцінками Юрія Ромаскевича, серед відпочивальників може бути від п'яти до тридцяти заражених на COVID-19. У зв'язку зі зростанням загрози для регіону керівник Центру громадського здоров'я звернувся до власників оздоровниць, магазинів та ринків із нагадуванням про необхідність жорстко дотримуватися усіх введених раніше профілактичних заходів - від соціальної дистанції до носіння масок і температурного скрінінгу.

Тепер від них багато в чому залежить, чи проґавимо ми другу хвилю коронавірусу, чи таки вдасться стримати його у нинішніх рамках, коли нових заражених виявляють не більше одного-трьох на добу, а не десятки чи сотні.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів