Заступник голови Херсонської облради не виключає можливість проведення референдуму

Булюк, референдум, народовладдя
Схоже, у нас є всі шанси піти на… референдум, - написав у соціальних мережах заступник голови Херсонської обласної ради Віталій Булюк:

- Парламент готує аж п'ять законопроектів, які передбачають запровадження в Україні народовладдя, серед них про всеукраїнський референдум, який до 18 березня висів на сайті Верховної Ради і чекав на народні (наші з вами) правки.

Ще 14 березня депутати мали провести всеукраїнський круглий стіл, щоб урахувати зауваження, які надійшли з усієї України. Через карантин це не зробили. Та народні обранці не засмутилися, переклали проект англійською і виставили на сайті для міжнародного обговорення. Іноземці, вони ж знають краще за нас, що нам краще...

І спікер Разумков так думає: «Я сподіваюся, що найближчим часом, ми його (законопроект) зможемо винести в зал Верховної Ради та розглянути. З одного боку, важливо, щоб це був один з найбільш збалансованих та якісних законопроектів, а з іншого боку треба отримати підтримку наших колег (міжнародних партнерів)».

Безумовно, референдум – це важливий політичний інструмент. До речі, й до цього ми на нього мали право - участь у всеукраїнському та місцевому референдумах — конституційне право (ст. 38, 70 КУ). Але поки ми фактично позбавлені можливості реалізувати його — до прийняття закону, який буде регулювати питання референдуму.

Попередній Закон «Про всеукраїнський референдум» (2012 року) був визнаний неконституційним. Нагадаю, що в нашій Конституції є ряд відповідних положень, за які Верховна Рада не має права виходити, ухвалюючи такий закон. Будемо спостерігати.

І ще одне риторична думка до роздумів: референдум дозволяє зняти з себе тягар політичної відповідальності за ухвалення завідомо непопулярних чи контраверсійних рішень, апелюючи до верховної волі народу як єдиного джерела влади в Україні…Ну що, чекаємо на внесення законопроектів під купол, - написав Віталій БУЛЮК.

P.S. Законодавство більшості європейських країн частіше закріплює проведення референдуму як одну зі стадій процесу внесення змін до конституції (Австрія, Данія, Естонія, Італія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Словенія, Швеція тощо). Можливість проведення конституційних референдумів за народною ініціативою існує лише в Італії, Латвії і Литві. А от «народне вето» повне чи часткове передбачене в законодавстві Албанії, Італії, Латвії, Ліхтенштейну, Швейцарії та окремих штатах США.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів