На Херсонщині захисники природи вибороли маленьку перемогу

Херсонщина, перемога, захисники природи
Херсонські захисники природи вибороли маленьку перемогу - вони відстояли природне нерестовище, якому загрожувало перетворення на смердюче болото.

Ще минулого року якісь власники «фазенд» у садівничому товаристві на річці Кошовій полегшили собі життя, заради безперешкодного проїзду автівок загативши протоку, яка з’єднувала річку із озером Рогозоватим.
Для циркуляції води в неї вмонтувавши трубу невеличкого діаметру. Та належної сили течії вона не забезпечувала, свіжої води з Кошової в озеро потрапляло дедалі менше, а протока взагалі почала замулюватися. Це не кажучи вже про те, що риба від труби просто тікала, а між тим, Рогозовате завжди було її нерестовищем.

Тож активісти міської організації Українського товариства мисливців та рибалок забили на сполох: роз’яснювали суть проблеми дачникам, звернулися до журналістів, написали заяви про необхідність демонтажу самовільно зведеної дамби до прокуратури, екологічної інспекції, Департаменту екології облдержадміністрації, Національного природного парку «Нижньодніпровський». Чиновники, як завжди, відбувалися відписками, тож «бій» за озеро тривав більше півроку.

Та мабуть, власникам прибережних котеджів чи то безкінечні перевірки набридли, чи то вони самі усвідомили нарешті, яку помилку вчинили. І одного чудового дня дамба впоперек протоки зникла так само раптово, як і з’явилася. А на її місці встановили місток для проходу та проїзду (дивись фото).

Відтак, озеру Рогозоватому та його мешканцям більше нічого не загрожує. Якщо, звичайно, черговий охочий до особистого комфорту знову водойму загатити не побажає…
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Фото надане Херсонською міською організацією УТМР. На знімках: дамбу на протоці замінив легкий місток.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів