Віталій Булюк: Коронавірус вніс корективи в життя Херсонщини, але не відмінив його

Булюк, розмова, облрада
Розмова із заступником голови Херсонської обласної ради Віталієм Булюком про підготовку до чергової сесії, яка відбудеться 29 травня і про перспективи відновлення роботи Херсонського аеропорту та відкриття курортного сезону.

- Загальнодержавна програма запобігання і боротьби з коронавірусом змусила на місцях в екстреному порядку відшукувати кошти. На Херсонщині відповідальність, в першу чергу, лягла на депутатський корпус обласної ради. Як спрацювали депутати?

Дійсно, ця державна програма внесла корективи в діяльність депутатів Херсонської обласної ради. В лютому відбулася чергова сесія, де ми розглянули багато питань життєдіяльності області та забезпечення обласних програм. Після чого було скликано 2 позачергові сесії, які якраз були пов’язані з програмою боротьби з коронавірусом.

Разом ми прийняли рішення про виділення більше 20 мільйонів гривень на придбання апаратів штучного дихання та про виділення близько 25 мільйонів на інші нагальні потреби області, пов’язанні з цією хворобою.

Знаю, що після наших позачергових сесій провели такі зібрання всі районні ради і там, де була можливість виділяти кошти – це було зроблено. Рахую, що на даний момент можна констатувати: Херсонщина задіяла серйозні підходи у боротьбі з цією хворобою і цифри свідчать про це - за кількістю захворюваності і жертв у нас один із найнижчих показників в країні.

Тож на найближчій сесії депутатський корпус, окрім коронавірусу, який залишається нагальною проблемою, незважаючи на послаблення карантину, вже розглядатиме й інші питання.

- Можна констатувати, що, незважаючи на певні карантинні обмеження, знову починають набувати ваги й інші, не менш важливі для області напрямки?

Всі програми, які ми намітили на цей рік – і придбання медичного обладнання для наших лікарень, і будівництво доріг, і інші, в повному обсязі будуть розглянуті на черговій сесії. Зрозуміло, що певні корективи коронавірус вніс в наше життя, але ж не відмінив його, тому ми зараз вишукуємо способи, як забезпечити фінансами ці програми.

- Для того, аби профінансувати протикоронавірусні програми, обласній раді довелося скоротити інші напрямки. На яких це позначилося найбільше?

Так, певні напрямки депутатському корпусу таки довелося скоротити. Під значне зменшення фінансування потрапили культурні програми - в період карантину не до масових заходів. Подібна ситуація зі спортивними програмами через ту ж причину. Сюди відноситься і харчування учнів у шкільних їдальнях, які, вже зрозуміло, прийдуть до навчальних закладів лише 1 вересня. Такий підхід дозволив нам перерозподілити вилучені кошти на боротьбу з коронавірусом.

- Справді, Херсонщину, чи не найменше зачепила ця інфекція. Мабуть, треба дякувати за це Богу і розумним рішенням…

Не забуваймо, що наші депутати не лише розподіляли кошти обласного бюджету на боротьбу із цією хворобою, а й допомагали власними коштами – і чималими, - допомагали лікарням області і малозабезпеченим людям.

- Таких депутатів в обласній раді багато?

Якщо навскидку, то всі наші депутати, які займаються бізнесом, активно включилися в програму допомоги. Таким чином, було придбано багато необхідного для лікарень з медичного обладнання, а також продуктові набори для населення.

Тобто, люди проявили не лише державницьку позицію, приймаючи рішення на сесіях обласної ради, а й власну громадянську, приймаючи вже особисте рішення про виділення допомоги з родинного бюджету.

- Це схоже на волонтерський рух…

Можна й так назвати.

- Повертаючись до питань, які є важливими для економіки Херсонщини. До комунальної власності обласної ради належить наш аеропорт. До останнього часу вам вдавалося розвивати це підприємство потужно і швидкими темпами. На сьогодні, роботу аеропорту вимушено зупинено…

Дійсно, особливо в останні 2 роки Херсонський аеропорт показав значні кроки вперед. Перш за все, критерієм оцінки роботи пасажирських аеропортів є кількість пасажирів, які вилітають і прилітають через його термінал.

Ті плани, які ми мали на цей рік активно упроваджувалися, ми розуміли, що кількість пасажирів сягатиме більше 200 тисяч по завершенню року, що будуть нові напрямки, лоукости на Краків і Відень, нові рейси на Бургас і Даламан. Наш аеропорт демонстрував потужність, тому було прийнято рішення керівництвом області про придбання світлосигнального обладнання, яке дозволяє працювати в нічний час. Це досить великі кошти з державного бюджету і бюджету області, які підняли би на новий рівень і сферу туризму, і бізнес, і взагалі імідж Херсонщини.

Зрозуміло, що зараз не працює жоден аеропорт країни, а якщо і працює, то за особливим графіком. Ми дуже сподіваємося, що найближчим часом дозволять авіа-польоти всередині країни. Це нам дозволить відновити напрацьований внутрішній рейс Херсон-Київ, який завоював популярність і серед херсонців, і серед миколаївців, і навіть наші кримчани ним літали.

Додам ще про недавній візит в область міністра інфраструктури України Владислава Криклія, який після відвідин нашого аеропорту зробив гучну заяву, що херсонський значно випереджає в розвитку інфраструктуру аеропорту миколаївського, тому найоптимальнішим рішенням було би розвивати наше летовище, як пасажирське, а сусідське, як вантажне.

Звичайно, є гордість за інфраструктуру, над розвитком якої ми всі працювали не один рік і, яка дозволить в короткі терміни відновити роботу аеропорту, після того, як держава «відкриє небо».

- Для економіки Херсонщини важливо аби «відкрили» не лише небо, а й морські курорти. Який тут прогноз?

Питання, насправді, важливе. Ми розуміємо, наскільки багато мешканців області залежать від нього – це і бізнес в цілому, і окремо кожен працівник, які заробляють гроші на морях на весь рік для своїх родин, це і студенти, які їдуть туди за підробітком.

Те, що ми досить серйозні заходи задіяли в боротьбі з пандемією на території Херсонщини, вселяє надію, що зможемо вже у червні прийняти рішення про допуск туристів на територію рекреаційної зони. Але, певна річ, з умовою дотримання усіх без винятку санітарних норм, прописаних в постанові Кабміну.

- Не все так погано…

Так. Є надія, що наш курортний сезон на Херсонщині таки відбудеться.

За матеріалами ТРК "Твій плюс"
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів