У Херсоні представили "Степову Елладу"

туризм, музей, еллада

Управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації підготувало ще одну відео-екскурсію. Цього разу знімальна група завітала до Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Херсонський обласний краєзнавчий музей був заснований у 1890 році громадським діячем, археологом і краєзнавцем Виктором Ивановичем Гошкевичем. Нині це музейний комплекс історичного, природознавчого, літературного та етнографічного напрямів.

У фондах музею зберігається понад 180 тис. музейних предметів, серед яких: одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, вік найстаріших знахідок – понад 17 тис. років; цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор’я; великий комплекс зразків холодної і вогнепальної зброї ХVІ – ХХ ст.; колекція мисливських рушниць ХVІІІ – ХІХ ст.; чудові зібрання порцеляни, антикварних меблів.

Все розмаїття старовини краю представлене у відділі історії: від скіфських золотих прикрас і давньогрецьких мармурових скульптур до козацької зброї, перших креслень Херсонської фортеці, мистецьких творів минулих століть. Центральне місце у краєзнавчому музеї займає експозиція, присвячена заснуванню Херсона та пов’язаними з цим історичними особами.

Унікальні книжкові видання, найцінніші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників експонуються в літературному відділі музею. Унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. відомим вченим-біологом Й. Пачоським, – основа природознавчого відділу.

Відеоролик присвячений експозиції «Степова Еллада». Ця екскурсія просочена п’янкими запахами таврійського сонця та оливкової олії… Ви дізнаєтеся, як жили в степах Таврії перші переселенці з далеких берегів Середземного моря. Греки надзвичайно цінували оливкове дерево та олію, що добували з його плодів. Як зберігали оливкову олію, для яких цілей використовували та яке символічне значення має оливкова гілка? Відповіді на ці запитання та інші цікаві факти – у відео-екскурсії.
Детальну інформацію про Херсонський обласний краєзнавчий музей можна знайти на офіційному туристичному порталі Херсонщини kherson.travel.

Відчуйте себе туристами, залишаючись вдома!

Управління туризму та курортів ХОДА


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон