В Херсоні представили відеоекскурсію художнім музеєм

музей, екскурсія, туризм, курорти
Управління туризму та курортів презентувало другу відео-екскурсію музеями Херсонщини. Цього разу глядачі мають можливість відвідати Херсонський обласний художній музей ім. Олексія Шовкуненка.

Музей розташований в самому серці історичного центру міста – будинку колишньої міської думи. Будівлю споруджено в 1905-1906 роках у синтезі стилів середньовіччя та нового часу за проектом одеського архітектора Адольфа Мінкуса. Урочисте відкриття музею відбулося у 1978 році до двохсотрічного ювілею Херсона. Незважаючи на молодий вік, музей має одну з найцікавіших художніх колекцій в Україні, що налічує майже 12 000 одиниць. У 1981р. Херсонському художньому музею присвоєно ім’я відомого художника Олексія Шовкуненка. Музейні фонди складають 8 тисяч 128 експонатів.

Тут можна насолодитися творами класиків українського художнього мистецтва, побачити полотна майстрів кінця ХІХ- початку ХХ століття, шедеври іконопису, скульптури з чавуна та бронзи відомих авторів, ексклюзивні фарфорові вироби. Неймовірно, але в невеликому розділі західноєвропейського мистецтва зберігається картина «У монастирського настоятеля» відомого німецького романтика Августа фон Баєра. Творів цього художника ви не побачите в жодному українському музеї! Ще одна родзинка, яку пропонують відвідувачам: екскурсія на оглядову вежу будівлі, з якої відкривається чудовий вид на старе місто.


Відео-екскурсія присвячена виставці картин Олексія Шовкуненко. У фондах зберігається музею 156 творів видатного майстра. Український маляр-аквареліст, майстер пейзажу і портрета, педагог народився та провів дитячі роки в Херсоні.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон