В Херсонському краєзнавчому музеї розповіли історію карману

музей, карман, експонат
Херсонський обласний краєзнавчий музей продовжує знайомити відвідувачів в режимі онлайн з цікавими експонатами з колекції музею. Наразі мова піде про карман.

Цікавою деталлю народного жіночого строю був карман – невеличка кишенька для гостинців, дрібних предметів і грошей, яку носили на поясі. Повсякденні кармани шили з дешевої тканини, святкові ж – з дорогої парчі, оздоблювали вишивкою. Це була не лише зручна деталь, а й прикраса костюма.

Дуже цікавий аксесуар, така собі перша версія жіночої сумочки. У заможних аристократок теж був цікавий варіант сумочки, який мав назву шатлен. Його теж носили на поясі, проте у аристократок були свої вимоги до функціональності цього аксесуару. У колекції музею, на жаль, подібної сумочки немає, проте на фото видно, що це був і гаманець, і лорнет, і флакон з нюхальною сіллю, тощо.

У музеї зберігається парчевий карман з рослинним орнаментом кінця ХІХ ст.© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів