Чи відновить роботу Скадовський морський порт

Скадовськ, порт, робота
Сьогодні, 6 травня на засіданні Уряду мають порушити питання про відновлення роботи Скадовського морського торговельного порту, який закрили на період карантину, - пообіцяли віце-прем'єр-міністр України Олексій Резніков та міністр інфраструктури Владислав Криклій.

У ході вчорашнього візиту на підприємство урядовці обговорили питання передачі порту на приватизацію або в концесію. За словами голови обласної державної адміністрації Юрія Гусєва, серед цих двох варіантів буде обрано найвигідніший. Тобто той, який допоможе морпорту розвиватися в подальшому.

Начальник Скадовської філії ДП "Адміністрація морських портів України" Олександр Кугут розповів присутнім, що наразі найголовніша проблема порту - борги. Їх загальна сума становить близько 25 млн грн. Представники Уряду запевнили, що вони працюватимуть і над вирішенням цього питання.


Для довідки: Скадовський морський порт розташований на березі Джарилгацької затоки Чорного моря. У порту є 5 причалів загальною довжиною 802,6 м, але зараз в експлуатаційному стані знаходиться тільки 3. Він має три підйомні крани вантажопідйомністю від 5 до 21 тонни. Наразі портовий флот складається з двох суден.

Порт має належну інфраструктуру, систему енергопостачання, зручні морські підходи і може приймати судна з осадкою до 6 м і вантажопідйомністю до 5 тис. тон, а також сучасні конструкції поромів типу RO-RO. У тиловій частині цього причалу облаштовано розворотне коло для автомобілів TIR.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів