Ігор Колихаєв: Акція протесту на Херсонщині це перший дзвіночок для влади

Херсонщина, фермери, протест
Сьогодні, 26 квітня на Херсонщині фермери перекривали трасу, - відреагував на подію народний депутат Ігор Колихаєв та прокоментував ситуацію:

Причина акції протесту – відсутність можливості реалізувати вирощену продукцію через закриті по всій державі оптові овочеві ринки.

Ринки влада закрила, а інший механізм продажу продукції власного виробництва аграріям не запропонувала.

На сьогодні в Україні не існує насправді дієвих торгових онлайн-майданчиків, які могли б з’єднати виробників зі споживачами, як не існує і справжньої підтримки підприємців з боку держави.

Акції протесту аграріїв-виробників ранніх овочів - це повний провал влади. І хоча глава області Юрій Гусєв заявив, що готовий обговорити з фермерами вирішення питання, ми розуміємо, що виникла проблема не сьогодні і вирішувати її треба було терміново ще місяць тому. Фермери несуть величезні збитки, а їх продукція просто згниває, в той час як українці потребують свіжих овочів.

Парламентська депутатська група «За майбутнє», до складу якої я входжу як народний депутат, з самого початку карантину зверталась до кабміну та президента України з вимогою передбачити пільги для підприємців і дієві механізми допомоги фермерам.

Однак наші пропозиції проігнорували, а прийняті парламентською монобільшістю від «Слуги народу» закони та зміни до них виявились на практиці суто декларативними. Саме тому ми сьогодні маємо прояви непокори в державі.

Акція протесту на Херсонщині це перший дзвіночок і привід для влади згадати про своє пряме призначення – слугувати народу і забезпечувати його економічну безпеку.

Я вважаю, що влада мала передбачити подібний розвиток ситуації, прислухатись до наших аргументів і підтримати фермерів, навіть аж до викупу їх продукції за державний кошт, як це робиться у інших цивілізованих державах.

Наша група «За майбутнє» готує звернення і нові дієві пропозиції. Якщо влада прислухається до них, то ми зможемо врятувати фермерську галузь, в іншому випадку - втрати фермерів будуть фатальними і ми втратимо значну частину цього сектору економіки, - попередив Ігор КОЛИХАЄВ.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів