Ігор Колихаєв переконаний, що медичні працівники мають бути захищені

Колихаєв, медики, захист
В цьому переконаний народний депутат від Херсонщини Ігор Колихаєв, який підтримав відповідну постанову Верховної Ради України:

- Друзі! У зв’язку з розповсюдженням в Україні вірусу covid-19 виникло нагальне питання про захист тих, хто опинився на передовій боротьби з цією хворобою.

Лікарі, які працюють безпосередньо із хворими на коронавірус, мають бути захищені державними страховими гарантіями. В Україні фіксуються численні випадки зараження медичних працівників коронавірусною інфекцією.

Станом на 20 квітня лабораторно підтверджено методом ПЦР захворювання на COVID-19 у 1074 медичних працівників, що становить майже 19% від загальної кількості хворих.

Саме про це йдеться у проекті постанови №3368, яка вже зареєстрована у Верховній Раді, «Про невідкладні заходи щодо забезпечення соціальних гарантій для медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

У документі пропонується: в разі тимчасової втрати працездатності медичного працівника внаслідок інфікування COVID-19 за кожну добу виплачувати 0,3 прожиткового мінімуму (630, 6 грн.),у разі настання інвалідності – від 840 до 525 тис. грн. (відповідно 1,2 та 3 групи), а в разі смерті медичного працівника від коронавірусної хвороби під час виконання професійних обов'язків виплачувати родині суму в 750 прожиткових мінімумів.

Я підписав цей документ разом із групою моїх колег, які переймаються долями наших рятівників - народними депутатами від групи «За майбутнє» Сергієм Мінькo, Тарасом Батенко, Дмитром Лубінцем, Ларисою Білозір, Миколою Кучером, Геннадієм Вацаком, Антоном Кіссе, Іваном Чайківським, Ярославом Дубневичем, Петром Юрчишиним.

Держава має нести відповідальність за свої дії або бездіяльність перед людьми - за продаж масок за кордон, за завезення хворих туристів без обов’язкової обсервації, за відсутність антисептичних засобів у лікарнях. Люди, які кожного дня рятують життя українців, мають бути захищеними!

Я дякую колегам за важливу справу і сподіваюсь, що постанова буде підтримана Парламентом!, - повідомив Ігор КОЛИХАЄВ.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів