Невідома епідемія передувала спалаху коронавірусу на Херсонщині

епідемія, коронавірус, спалах
Епідемія коронавірусу на Херсонщині могла початися значно раніше, ніж випадки зараження COVID-19 почали клінічно підтверджувати.

Підозри з цього приводу заворушилися, коли Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації оприлюднив справді вражаючу цифру. Лише з початку нинішнього року в краї на пневмонію захворіли понад 2,7 тисячі місцевих жителів, причому шістдесят з них померли!

Як відомо, коронавірус також викликає пневмонію, але на той час пацієнтів лікарень на його наявність елементарно не перевіряли – адже навіть експрес-тестів у розпорядженні медичних стаціонарів тоді просто не було. За офіційною статистикою, такі випадки фіксували всього лише, як «ускладнення після ГРВІ та грипу», і ніхто через них надто не переймався. А фактично це була «невідома епідемія» в епідемії гострих респіраторних захворювань.

Тепер ставлення до проблеми кардинально змінилося, але тоді недужих із страшенним кашлем та температурою щодня везли до лікарень Нової Каховки, Олешок, Херсона. І приймали їх без захисного одягу та масок. А коли схаменулися, було вже пізно: коронавірус «накрив» регіон.

Недарма ж першою на Херсонщині від нього померла якраз медсестра поліклініки в Олешківському районі, та й зараз серед її колег є хворі. А більше двохсот людей у білих халатах знаходяться на обсервації чи самоізоляції.


© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів