Актори Херсонського театру гастролюють в інтернеті

актори, театр, Херсон
Херсонський театр ім. М. Куліша знайшов вихід, як розважити глядача й тоді, коли храм Мельпомени зачинений - доки у всіх протикоронавірусний карантин, артисти працюють вдома.

Хай і не в сценічних костюмах, але так само талановито, «кулішівці» співають, танцюють, декламують вірші. Все це знімається на телефон і оперативно викладається на офіційній сторінці театру ім. М. Куліша у Фейсбук.

- Тижні два тому я провів нараду з режисерами нашого театру. Влаштували такий собі мозковий штурм, чим же порадувати нашого глядача. І, знаєте, досить швидко з’явилися ідеї, накидали креативних варіантів, розробили план і от тепер за ним працюємо. Немає нічого неможливого, на час карантину театр буде в онлайн, – розповів генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Метод живого онлайн-спілкування «кулішівці» апробували у Міжнародний день театру. Номінантів премії «Успіх», яку до карантину планувалося провести в театрі-кафе, Олександр Книга оголосив у прямому ефірі, з глядацької зали, вимушено порожньої. Ну а далі пішло-поїхало – на фейсбучній сторінці театру стали з’являтися динамічні ролики з улюбленими акторами херсонців.

Справжній фурор викликала пісня «Оберіг» (слова і музика Ігоря Дріжчаного), яку виконали вокалістки Таїсія Новачук, Вікторія Кириченко, Тетяна Мисак, Олена Мироненко, Наталя Вишневська. Таке звернення «сиди вдома» вселяє оптимізм.


А от Віталій Пронько, добре відомий глядачеві за блискавично зіграною головною роллю у виставі «Каліка з острова Інішмаан», бажає всім 36.6, читаючи позитивний вірш. Римовані рядки актор написав сам.


Заслужена артистка України Тетяна Проворова експресивно, як вона це вміє, декламує шедевральний вірш Ліни Костенко «Спини мене…».


А ще театр ім. М. Куліша пофантазував на тему «Кайдашевої сім’ї». Виконавець ролі Карпа в однойменній виставі Сергій Мевша показав, як би Кайдаші проводили карантин, якби жили зараз. Відеоролик вийшов веселий і повчальний.


Заслужений артист України Євген Гамаюнов взявся розповідати казки. «Смалений бичок» у його виконання змушує прикипати до екрану не тільки дітей. Що й говорити, улюблений актор вміє затримати увагу глядача.


Креативить і головний режисер Херсонського театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. На власній сторінці у Фейсбук автор розмістив коротке відео із… сокирою в руках.

Знаряддям, що рубає дрова, режисер з одного боку показує, що в нього вдома завжди є робота, з іншого – жартома дає наганяй акторам, щоб не розслаблялися: треба вчити ролі. До речі, під час вимушеного простою театру «кулішівці» готуються до майбутніх прем’єр. Незабаром розпочнуться репетиції в режимі онлайн.

Карантин перебив чимало планів Херсонському театру, які збиралися втілити навесні. Переносити доведеться головну культурну подію року на Херсонщині – «Мельпомену Таврії». За словами Олександра Книги, є думки, що фестиваль, який мав стартувати в кінці травня, тепер відбудеться у вересні. Змінюються й часові межі театрального сезону. Через те, що зараз вистави не йдуть, театр ім. М. Куліша активно працюватиме влітку.

- Все літо будемо працювати. Ми вже навіть і меседж запустили – «попереду театральне літо». Ми не можемо дозволити собі не давати концертів і не грати вистав. Треба платити за електроенергію, опалення, – зазначив Олександр Книга.

Ну а поки вистави театру ім. М. Куліша можна переглянути на його офіційному сайті та сторінці у Фейсбук. Архів у херсонських служителів Мельпомени назбирався солідний.

Марина САВЧЕНКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів