Херсонська облрада додатково спрямувала понад 20 млн грн на боротьбу з COVID-19

рада, сесія, депутати
Сьогодні, 8 квітня, відбулась позачергова XXXІV сесія Херсонської обласної ради VII скликання. Задля мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 напередодні засідання була проведена дезінфекція сесійної зали та адмінбудівлі, а саме пленарне засідання проходило із дотриманням усіх санітарних норм.

У ході роботи 38 депутатів під головуванням Владислава Мангера розглянули 5 питань порядку денного. В першу чергу, було опрацьовано проєкт обласної програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, у Херсонській області на 2020 рік.

Коронавірус COVID-19 – виклик сьогодення і не лише для медицини. Досвід інших європейських країн вже показав, що легковажність – вірний шлях до пандемії. Тому українська влада раніше інших держав розпочала впровадження жорстких заходів з упередження поширення коронавірусної інфекції.

Не стоїть осторонь глобальної проблеми і місцева влада. Запропонована Програма має на меті попередити поширення та забезпечити лікування на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19.

Серед першочергових заходів визначено:

– забезпечення безпечних умов праці медичних працівників (придбання засобів індивідуального захисту, дизель-генератора для обласної інфекційної лікарні);

– проведення обстеження населення на коронавірус (забезпечення закладів охорони здоров’я наборами ПЛР-тестів для визначення COVID-19, придбання безконтактних електронних термометрів);

– надання екстреної медичної допомоги (забезпечення працівників екстреної медичної допомоги засобами індивідуального захисту, придбання медичного обладнання, пально-мастильних матеріалів, дезінфікуючих та миючих засобів);

– забезпечення палат інтенсивної терапії закладів охорони здоров’я відповідними медикаментами та обладнанням (придбання необхідного обладнання для палат інтенсивної терапії комунальних закладів охорони здоров’я, забезпечення медикаментами палат інтенсивної терапії КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» ХОР);

– інформування населення щодо профілактики та недопущення поширення на території області COVID-19.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 876 532,7 тис. грн, з яких 123 млн. грн. – кошти обласного бюджету, решта – кошти місцевих та державного бюджетів.

Депутати одноголосно затвердили Програму та вже сьогодні на реалізацію першочергових заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу, спрямували 21,3 млн. грн. Загалом Херсонська обласна рада на боротьбу з COVID-19 вже виділила більше 40 млн. грн.

- Сьогодні ми виділили фінансування для обласних закладів охорони здоров’я. Це – 21,3 мільйони додатково до 22 мільйонів гривень, які ми виділяли на минулій сесії. Ці 21,3 мільйони гривень підуть на додаткові доплати лікарям, придбання медикаментів, засобів захисту для медичних працівників, харчування пацієнтів, транспортні витрати для підвозу медичних працівників, експрес-тести.

Фінансування буде відбуватись у межах Програми протидії короновірусу, яку ми затвердили першим питанням. Також з цих коштів до резервного фонду буде спрямовано 4 мільйони 150 тисяч гривень. Департамент фінансів обласної адміністрації разом з обласною радою дуже виважено відпрацювали ті видатки, які були закладені на поточний рік за різними напрямками. З деяких програм, заходи по яких не відбулися у зв’язку з введенням карантину, було знято кошти, велика частина коштів – за рахунок економії енергоносіїв та видатків на харчування обласних закладів освіти, які не працюють під час карантину.

Важливо, що усі видатки збалансовані, виділення 21,3 мільйони на фінансування заходів Програми не призведе до втрат за іншими напрямками. Дякую депутатам за підтримку! – прокоментував ухвалені на сесії рішення голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Він також наголосив, що рішення сесії від 8 квітня та кошти, які були виділені на придбання обладнання (апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори), на минулій сесії, дають змогу на два тижні забезпечити всім необхідним обласні заклади, якщо, не дай Боже, розпочнеться масове надходження важких хворих. У разі потреби у додаткових коштах обласна рада готова оперативно зібратися та виділити їх.

Зважаючи на вищезазначене рішення, були прийняті відповідні зміни до рішення ХХХІ сесії обласної ради VII скликання від 20 грудня 2019 року №1502 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2020 рік».

Також депутати внесли зміни до рішення ХХХІ сесії обласної ради VІІ скликання від 20 грудня 2019 року № 1525 «Про реорганізацію шляхом приєднання комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Херсонської обласної ради до комунального некомерційного підприємства «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» Херсонської обласної ради» та затвердили нову редакцію статуту КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І.Горбачевського» Херсонської обласної ради.

Наостанок народні обранці підтримали виплату одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах у рамках виконання обласної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020 – 2024 роки.Шановні жителі Херсонщини! При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. Звертаємо увагу, що деякі люди хворіють на COVID-19 безсимптомно, тому, будь ласка, одягайте маску або респіратор, коли виходите на вулицю, не наражайте інших на небезпеку!

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів