Херсонщині загрожує ще одна епідемія

Херсонщина, епыдемія, тварини
Кажуть біда не приходить одна… Разом з людьми, які страждають від епідемії коронавірусу, на Херсонщині під загрозою захворювання опинилися свійські тварини.

Ось тільки на початку поточного місяця стало відомо про черговий спалах африканської чуми свиней в Каховському районі Херсонщини, як нова тривожна звістка від обласного управління Держпродспоживслужби - У Голопристанському районі підтвердився пташиний грип.

На виконання Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території Херсонської області у другій декаді березня поточного року проводився відбір посліду та відстріл дикої перелітної для відбору біоматеріалу.

Зразки відібраного біоматеріалу направили для дослідження до Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами досліджень встановлено наявність РНК вірусу пташиного грипу типу А в біоматеріалі, який був відібраний в Голопристанському районі (мисливські угіддя села Олександрівка).

У зв’язку з цим 1 квітня було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Голопристанській РДА, на якому було затверджено план заходів щодо недопущення поширення грипу птиці на території району. А 2 квітня засідання ДНПК було проведено при Херсонській ОДА, аби скоординувати дії щодо недопущення розповсюдження пташиного грипу на території області.

Проведено зонування неблагополучного пункту, визначено буферну зону та зону нагляду. У буферну зону увійшли лише мисливські угіддя Олександрівської сільської ради. У зону нагляду увійшли 4 населені пункти, у яких утримуються свійські птахи в домашніх господарствах. З метою контролю за епізоотичною ситуацією щодо грипу птиці планується відбір стандартних зразків біоматеріалу у домашньої птиці. А також проведення додаткових епізоотичних обстежень користувачів мисливських угідь на предмет виявлення хворої чи загиблої птиці.

Також рішенням ДНПК зобов’язали структурні підрозділи Держпродспоживслужби провести додатково епізоотичні обстеження угідь Чаплинського, Новотроїцького, Каланчацького, Голопристанського, Генічеського, Скадовського, Каховського районів, біосферного заповідника «Асканія-Нова», Чорноморського біосферного заповідника, НПП «Нижньодніпровський», НПП «Азово-Сиваський», НПП «Джарилгач», прибережних зон Азовського та Чорного морів, Каховського водосховища та пониззя Дніпра задля оцінки загрози виникнення високопатогенного грипу птиці серед різних видів диких перелітних та синантропних птахів, птиці птахогосподарств та особистих селянських господарств, іншої птиці, яка утримується в неволі.

Окрім цього, заплановано провести додаткові лабораторні дослідження в Агрофірмі « Агрохолдинг Авангард», яка експортує продукцію птахівництва…

Звертаємось до власників птахів у особистих селянських господарствах! Дотримуйтесь ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свійських птахів. Ізолюйте їх від контактів із дикими птахами , не допускайте домашню водоплавну птицю на відкриті водойми. У випадках загибелі чи хвороби птахів негайно повідомляйте про це фахівців Держпродспоживслужби.

На Херсонщині останні спалахи високопатогенного грипу птиці були зафіксовані у 2017 році на територіях Каховського, Каланчацького та Генічеського районів.

ДОВІДКОВО: Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана будь-яким вірусом грипу A: субтипів H5 та H7, або з індексом внутрішньовенної патогенності (IVPI) для курчат шеститижневого віку більше 1,2, або який спричиняє щонайменше 75% летальних випадків у курчат чотири - восьмитижневого віку, інфікованих внутрішньовенно. Грип птиці характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій.

До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.
Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір'я.

Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.

Прес-служба Головного Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів