В Херсонській обласній раді змінили Програму протидії поширенню COVID-19

Програма, сесія, облрада
Сьогодні, 3 квітня на засіданні постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя Херсонської обласної ради депутати підтримали винесення на сесію проєкту Програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, у Херсонській області на 2020 рік.

Участь у роботі комісії взяли голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова. Члени комісії, у зв’язку з карантинними обмеженнями, брали участь у обговоренні та голосуванні дистанційно за телефонами.

Проєкт Програми передбачає фінансування з різних джерел – державного, обласного, місцевих бюджетів та об’єднує заходи різних виконавців.

«Наше завдання, щоб ця Програма не була папірцем, а дозволяла нам в області створити дієву систему боротьби з поширенням хвороби. Тому зараз відпрацьовуємо проєкт документу, щоб врахувати можливості обласного бюджету, віднайти додаткові ресурси.

Держава передбачила для всієї країни 95 мільярдів гривень на боротьбу з коронавірусом, окреслила певні напрямки, зокрема, доплати медичному персоналу, тому ми маємо не дублювати фінансування, а закрити ті заходи, на які державне фінансування не розповсюджується, або його не достатньо», - звернувся до депутатів голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

На реалізацію першочергових заходів програми з обласного бюджету планується спрямувати 19,8 мільйони гривень.

Як пояснила директорка Департаменту фінансів ОДА Наталія Вітренко, це кошти, які реально отримати від скорочення видатків по енергоносіям за рахунок економії за І квартал, за рахунок економії на харчуванні у зв’язку з тим, що обласні заклади знаходяться на карантині.

Крім того, планується скоротити не першочергові видатки по обласних програмах, а саме – фінансування масових заходів різного спрямування, які не відбулися у зв’язку із введенням карантинних обмежень.

Серед заходів Програми – матеріальна підтримка медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з протидії COVID-19. Доплати будуть проводитися з державного та обласного бюджетів.

Також це кошти на забезпечення паливно-мастильних засобів для закладів охорони здоров’я для організації підвозу медичного персоналу, засоби захисту медичного персоналу, придбання обладнання, медикаментів, експрес-тестів, безконтактних термометрів та інші заходи.

"Фахівці обласної ради опрацювали проєкт Програми, який надійшов нам від обласної державної адміністрації. Ми проаналізували та внесли певні корективи, дещо наблизили проєкт до реалій сьогодення.

Йдеться про те, що на рівні держави прийняті рішення про спрямування коштів, наприклад, на підтримку медичних працівників, на централізовану закупівлю обладнання та засобів захисту для медиків. Маючі такі данні, ми відкоригували суми видатків з обласного бюджету на відповідні напрямки.

Ми намагалися відпрацювати проєкт Програми, щоб врахувати усі моменти, які потребують нашої уваги та допоможуть ефективно протидіяти розповсюдженню хвороби. Проєкт виноситься також на розгляд комісії з питань бюджету, можливо ще будуть доповнення", - зазначила заступниця голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова.

Херсонська обласна рада

Нагадаємо, на позачерговій сесії Херсонської обласної ради, яка відбулася 18 березня, вже було виділено 22,7 мільйони гривень на закупівлю медичного обладнання (апарати ШВЛ) у зв’язку з виникненням загрози поширення коронавірусної інфекції.

Ще 700 тисяч гривень було виділено з резервного фонду обласного бюджету на придбання засобів індивідуального захисту медичних працівників.

Члени комісії погодили винесення проєкту Програми на позачергову сесію Херсонської обласної ради, яка відбудеться 8 квітня.
© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів