Новий поштовх до розвитку мотоспорту на Херсонщині

Новий поштовх до розвитку мотоспорту на Херсонщині
У Новій Каховці громадська організація «Федерація мотоциклетного спорту Херсонської області» покращує мототрасу в «кучугурах» в районі політехнічного коледжу.

Природний рельєф цієї території добре підходить для мотокросу, тож були зроблені лише невеликі зміни, але попереду заплановано багато роботи, розповів голова ГО «Федерація мотоциклетного спорту Херсонської області» Дмитро Ільїн. Ця траса протяжністю 1,6 км існує вже 20 років, останні 12 років тут проходять кубки, традиційні змагання, чемпіонати області.

Минулого року виконком Новокаховської міськради закріпив цю ділянку за ГО «Федерація мотоциклетного спорту Херсонської області». Наприкінці березня в Новій Каховці (вперше за останні 32 роки!) мав проходити чемпіонат України з мотокросу, однак через карантин змагання відкладені.

«Ця траса сертифікована Федерацією мотоспорту України, підходить для проведення змагань з мотокросу за всіма стандартами, – розповів Дмитро Ільїн. – Хочемо створити там ще й інфраструктуру: ремонтні бокси, туалети, душові, кемпінг-парк для глядачів та гонщиків, освітлення, охорона тощо.

На самій трасі вже встановлено освітлення: минулого року вперше в Україні ми проводили нічний мотокрос. Тренуватись до Нової Каховки, а також на траси, які є неподалік міста, приїжджають члени збірної України (не всім складом, а по черзі), минулого року приїздили іноземні спортсмени. А цього року протягом двох тижнів була на зборах молодіжна збірна України під керівництвом тренера Валерія Доценка».

Взагалі мотоспорт у Новій Каховці має багаторічні традиції. Сам Дмитро Ільїн – новокаховчанин, ще 40 років тому хлопцем почав займатись в одній із секцій, яких тоді у місті, згадує, було кілька. Сьогодні у Новій Каховці діє мотошкола, створена громадською організацією, де викладає майстер спорту України, неодноразовий переможець чемпіонатів України, дипломований тренер Олег Шумило. Під його керівництвом тренуються шестеро дітей, та планується залучати більше нових вихованців. Загалом мотоспортом на Херсонщині займаються близько 100 спортсменів-аматорів віком від 7 до 60 років.

Поліна ГЕНЕРАЛЬЧУК
Фото Олег Шумило
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів