На Херсонщині розглядають можливість поновити роботу агропродовольчих ринків

ринки, продукція, споживачі
Про це під час онлайн-брифінгу заявив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв за результатами засідання Антикризового штабу. Членом штабу є і представники Держпродспоживслужби області.

- Сьогодні відбулась нарада в Херсонській ОДА стосовно можливості функціонування агропродовольчих ринків на території області, у тому числі і в обласному центрі. За результатами наради було надано доручення щодо проведення комісійних обстежень ринків щодо можливості їх функціонування в умовах карантину. Будуть залучені представники Держпродспоживслужби, Центру громадського здоров’я, міської ради, управління агропромислового розвитку та представники адміністрації ринку. Наразі також розробляються рекомендації щодо підтримання санепідрежиму в умовах роботи ринків та роботи окремих секторів ринків. Нашою службою на сьогодні вже проведена робота з дирекціями ринків, вони мають написати заяви, щоб у нас були підстави вийти на позапланові обстеження. Найближчим часом подібні обстеження будуть проведені. І вже за їх результатами будуть прийматись відповідні рішення, - повідомив начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський.

На території області обліковується 37 агропродовольчих ринків, 10 з яких – на території Херсона. У херсонських ринків є експлуатаційні дозволи, які надає Держпродспоживслужба, але систему безпеки ХАСП запровадили не всі. Є інформація, що деякі ринки розробили необхідні документи, проте дієвість системи необхідно підтвердити проведенням аудиту. Наразі працює лише один – оптовий у Великих Копанях.

Також у Херсоні працювали до карантину комунальні ринки: на вулиці Миру, Кирила та Мефодія і на Привокзальній площі. У них немає експлуатаційних дозволів від Держпродспоживслужби. Тобто там відсутні умови для реалізації продуктів харчування.

- Ці питання ми постійно піднімаємо, також і під час карантину, проводимо роз’яснювальну роботу. Також озвучили свою позицію керівництву Антикризового штабу. Найближчим часом подібні обстеження ринків будуть проведені. І вже за їх результатами будуть прийматись відповідні рішення, – зазначив Віталій Боярський.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів