На Херсонщині сімейний лікар від коронавірусу втекла

лікар, коронавірус, симптоми
Якщо виявили в себе симптоми, схожі на зараження коронавірусом, радять насамперед телефонувати сімейному лікарю. Але далеко не всюди такий дзвінок узагалі можливий. І не тому, що ви не підписали декларацію, - потрібного спеціаліста може не бути фізично. Саме така ситуація виникла в Херсоні.

У міській клінічній лікарні імені Тропіних, яка обслуговує весь Корабельний район обласного центру, відсутні вже четверо сімейних лікарів. Двоє важко захворіли самі, ще стільки ж звільнилися. До того ж один фахівець пенсійного віку пішла саме "через страх зараження", повідомив у соціальних мережах головний лікар закладу Леонід Ремига.

Є схожа проблема і в клінічній лікарні імені Лучанського, яка не тільки обслуговує мешканців Дніпровського району обласного центру, а ще й працює як лікарня швидкої допомоги. Її генеральний директор Володимир Ларіонов каже, що в них також звільнився один сімейний лікар - щоправда, це було ще до оголошення коронавірусного карантину. Не виключені і нові заяви на звільнення, адже третина таких спеціалістів у районі вже досягли пенсійного віку. Але що робити у цьому разі пацієнтам?

- Ми нікого не кидаємо, - наголошує Володимир Ларіонов. - Обдзвонили всіх пацієнтів, котрі уклали декларацію зі звільненим сімейним лікарем, поінформували про те, що сталося. Й запропонували укласти новий договір з іншим фахівцем. Утім, декларації із сімейними лікарями вже підписали 82800 осіб - це більш як дев'яносто відсотків від загальної кількості мешканців Дніпровського району. А ще дуже бажано, щоб лікар нині знав свого пацієнта, був обізнаний із станом його здоров'я. Адже обов'язкові відвідування хворих удома під час карантину скасували, а щоб давати рекомендації телефоном, треба мати чітке уявлення про наявність у людини хронічних недуг. Для когось температура тіла у 37 градусів - то вже тривожний сигнал, а для когось - це лише короткотерміновий розлад без наслідків.

Для Херсонщини дефіцит медиків (і не тільки сімейних лікарів) проблема давня й болюча. Але нині він справді може загостритися, оскільки медперсонал - на передньому краї боротьби з епідемією, і люди в білих халатах ризикують чи не найбільше: адже й контактують із зараженими найчастіше. Тож перед ними постає нелегкий вибір: до кінця виконувати свій професійний обов'язок, чи не ризикувати власним життям та здоров'ям рідних-близьких і піти. Потрібна неабияка громадянська мужність, щоб віддати перевагу клятві Гіппократа й честі лікаря.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів